تازه های سایت

کد مطلب: 31580
17. تير 1396 - 21:47
یک مقام انگلیسی خبر داده که در دیدار دوجانبه نخست‌وزیر این کشور با رئیس‌جمهور آمریکا در حاشیه نشست گروه 20،‌ موضوع برجام مطرح شده است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، در حالی که اظهارنظرهای ضد ایرانی رئیس‌جمهور آمریکا ادامه دارد،‌ او طی دیدار دوجانبه با نخست‌وزیر انگلیس در حاشیه نشست گروه 20 باز هم از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 انتقاد کرده است.

یک مقام انگلیسی به بلومبرگ خبر داد، دیدار بین رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر انگلیس در هامبورگ بیشتر از زمانبندی که از قبل درنظر گرفته شده بود، طول کشید.

این مقام که نخواست نامش فاش شود چرا که دیدار بین دونالد ترامپ و ترزا می را دیداری «خصوصی» بوده،‌ از محورهای این نشست صحبت کرده است.

طبق گفته او، محور مسلط گفت‌و‌گوهای رهبران آمریکا و انگلیس، ‌توافق تجارت آزاد بین دو کشور بود.
مقام انگلیسی در ادامه درباره اقدامات چین در قبال بهای تمام شده فولاد که به گفته دونالد ترامپ سبب متضرر شدن شرکت‌ها و کارگران آمریکایی شده، هم صحبت کردند و دو طرف تاکید داشتند که «چین نباید چنین کاری بکند».
آقای ترامپ و خانم می درباره آتش بس در سوریه،‌آزمایش موشکی کره شمالی و لزوم فشار بیشتر چین بر پیونگ یانگ هم صحبت کردند.

این مقام انگلیسی از صحبت درباره برجام و اختلاف نظر رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر انگلیس درباره توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 خبر داد.
به گفته او،‌ ترامپ در این دیدار دوجانبه بر مخالفتش با برجام تاکید کرد و ترزا می بر حمایت انگلیس از توافق هسته‌ای را تکرار کرد.
هر چند به صورت رسمی اظهارنظری درباره صحبت‌های این دو رهبر غربی در خصوص برجام منتشر نشده اما پیش از این، ‌ترامپ بارها در مخالفت با توافق هسته‌ای و ترزا می در حمایت از آن حرف زده بود.

منبع: فارس

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام