تازه های سایت

کد مطلب: 31372
3. تير 1396 - 14:33
رئیس جمعیت هلال احمر نهاوند گفت: مرد 55 ساله ای که شب در قله بازگیر کوه گرین نهاوند مفقود شده بود با تلاش تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر و فوریتهای پزشکی پس از 9 ساعت تلاش سرانجام ساعت 6 صبح پیکر نیمه جان وی پیدا شد.
به گزارش پایگاه خبری گرو، محمد تقی شهبازی با اعلام این خبر گفت: پس از دریافت گزارش جمعه شب مبنی بر مفقود شدن فردی در کوههای گرین نهاوند 2 تیم امدادی متشکل از امداد گران کوهستان هلال احمر ، فوریتهای پزشکی و یک نفر پزشک به همراه تجهیزات مورد نیاز به منطقه اعزام شدند .

وی اظهار داشت: با توجه به صخره ای بودن منطقه و تاریکی شب محل دقیق حضور فرد مورد نظر مشخص نبود که با تلاش تیم امداد و نجات کوهستان و فوریتهای پزشکی جستجو در منطقه عمومی کوه گرین انجام شد سرانجام شخص مزبور که مردی 55 ساله بود و به علت نارسایی قلبی بیهوش شده بود، ساعت 6 بامداد در قله بازگیر ارتفاعات گرین پیدا شد .
رئیس جمعیت هلال احمر نهاوند افزود: پس از ارائه خدمات اولیه پزشکی و امدادی به فرد مورد نظر که حال عمومی وی نیز زیاد مساعد نبود عملیات انتقال وی به پائین کوه انجام گرفت.
شهبازی گفت: با توجه به نامساعد بودن حال عمومی این کوهنورد که از اهالی شهرستان نور آباد استان لرستان بود از اورژانس هوایی همدان درخواست کمک شد که هلی کوپتر نیز به منطقه اعزام گردید اما متاسفانه به علت نارسایی قلبی فوت کردند و جسد وی به بیمارستان علیمرادیان نهاوند منتقل شد.
قابل ذکر است ارتفاعات گرین از سلسله کوههای زاگرس مرکزی نزدیک به چهار هزار متر ارتفاع می باشد که در جنوب شهرستان نهاوند بین شهرستان نهاوند و بروجرد و نورآباد استان لرستان واقع شده است .
این ارتفاعات دارای قله های مرتفعی می باشد که معروفترین آنها چهل نابالغان و بازگیر می باشد و در فصول مختلف سال محل صعود کوهنوردان محلی و منطقه ای می باشد.
این کوه به علت برفگیر بودن در ارتفاعات دارای یخچالهایی در فصل زمستان بوده که در برخی مواقع باعث ایجاد خطراتی برای کوهنوردان می شود و در سالهای گذشته در مواردی باعث مصدوم و حتی کشته شدن آنان شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما