تازه های سایت

کد مطلب: 27292
8. تير 1395 - 5:02
به علت بارش های مناسب بهاری امسال در شهرستان نهاوند بعد از 50 سال تالاب زیبای روستای وراینه در ارتفاعات 1500 متری کوهستان گرین نهاوند،روست ارتفاعات زیبای کوه آلپ در فرانسه را برای گردشگران احیامی کند.
به گزارش پایگاه خبری گرو، این تالاب بسیار زیبا که این روزها در گرمای تابستان در یک  کیلومتری  نرسیده  به  سراب  گاماسیاب از سمت روستای وراینه در کنار جاده ای خاکی توسط اهالی روستای وراینه به گردشگران معرفی شد تبدیل به محل تفریح و قایق سواری شده است.
 
تالابی  که بعد از نیم قرن احیا شد + تصاویر
 
این مکان که در ارتفاعات گرین و طبیعتی بکر قرار دارد یاداور ارتفاعات کوه آلپ در فرانسه برای مسافران و گردشگران است به طوری که عده ای قایق های بادی را بر روی آب انداخت و لحضاتی قایق سواری می کنند.
 
تالابی  که بعد از نیم قرن احیا شد + تصاویر
 
به گفته بزرگان محلی و اهالی روستای وراینه  نهاوند زنده شدن این تالاب نزدیک به 5دهه است که اتفاق می افتد وکسانی که قصد ورود به این محل را دارند باید از آوردن و ریختن آشغال در این مکان بکر خود داری کنند.
 
تالابی  که بعد از نیم قرن احیا شد + تصاویر
 
 
لازم به یاد آوری است: منطقه ملی  گردشگری گاماسیاب و روستای وراینه به علت وجود سراب و چشمه ساران زیبا و رودخانه دائمی گاماسیاب و کوهستان و جنگل های زیبایش یاد آوری کوه های آلپ در فرانسه است که سالانه هزاران گردشگر را جلب می کند.
 
انتهای پیام/

478625

دیدگاه شما