تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 18624
6. ارديبهشت 1393 - 8:48
پایگاه خبری گرو: سخنگوی جمعیت هلال احمر همدان از اجرای مانور زلزله در نهاوند خبر داد

به گزارش پایگاه خبری گرو، مقصود شعبانی گفت: این مانور طی چند روز آینده و در هفته کاهش بلایای طبیعی در گسل لرزه‌خیز نهاوند برگزار می‌شود.

شعبانی با بیان این‌ که اجرای این مانور با هدف افزایش آمادگی جسمانی و سنجش مهارت و سرعت عمل نیروهای عملیاتی جمعیت هلال‌احمر برای مقابله با حوادث طبیعی در نظر گرفته شده است، افزود: معاونت امداد و نجات فرماندهی این مانور، جست‌‌وجو و نجات در بناهای فروریخته را بر عهده دارد.

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر استان همدان از برگزاری جلسات متعدد توجیهی، آموزشی و برنامه‌ریزی در سطح جمعیت هلال‌احمر استان همدان خبر داد و افزود: سومین نشست توجیهی مانور با حضور معاون امداد، کارشناسان آموزش، امداد و عملیات با هدف شرح و تقسیم وظایف به مدت سه ساعت برگزار شد.

وی کمک‌های اولیه امدادی، آواربرداری، حمل مصدوم، تروما، تریاژبندی و طبقه‌بندی مصدومین را از جمله برنامه‌های عملیاتی جمعیت هلال‌احمر در طول اجرای این مانور عنوان کرد و گفت: مصدومین فرضی به شدت آسیب دیده با آمبولانس‌های جمعیت به مراکز درمانی منتقل می‌شوند و باقی حادثه‌دیدگان نیز در اردوگاه اسکان اضطراری برپا شده جمعیت در محل حادثه اسکان می‌یابند.

شعبانی با بیان این‌که در این مانور شرایط واقعی وقوع زلزله تصویرسازی خواهد شد، افزود: به همین منظور تیم اطفای حریق نیز به خانه‌ها و خودروهای در بند آتش، امدادرسانی خواهد کرد.

دیدگاه شما

سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار