کد مطلب: 15593
1. دى 1392 - 8:30
پایگاه خبری گرو : به منظور گرامیداشت هفته پژوهش از 137 معلم پژوهنده نهاوندی طی مراسمی در محل کانون شهید باهنر این شهرستان تجلیل به عمل آمد.

به گزارش پایگاه خبری گرو ، مدیر آموزش و پرورش نهاوند در این مراسم گفت: یکی از مهمتریم اصولی که به عنوان پایه تحقیق و پژوهش به حساب می آید تفکر است و بر همین اساس است که در اسلام گفته می شود یک ساعت تفکر بهتر از 70 سال عبادت است.

وی افزود:در قرآن کریم و گفتار ائمه اطهار(ع) آنچه که ما را به آن سفارش کرده اند،این است که ما با تفکر و تعقل به مسائل بپردازیم و تلاش کنیم با مسائل زمان خودمان مواجه شویم و با تاسیس مبانی و یا با تعبیر و تدوین نظریه های نوین بتوانیم در این باره به تاسیس اصول علمی نوین پرداخته ومسایل و مشکلاتی را که با آن مواجه می شویم حل و فصل نماییم .

وی پژوهش و تحقیق را حاصل تفکر انسان دانست و افزود: انسان از آغاز خلقت تاکنون دستاوردهای زیادی در حوزه های مختلف داشته که نتیجه آن فراهم شدن زندگی راحت، تسلط بر طبیعت پیرامون و مسیر رشد و تعالی انسان بوده که همه این دستاوردها در سایه تفکر و اندیشه بوده است.

در این مراسم عباس عبدلی دبیرکمیته پژوهشی آموزش و پرورش نهاوند نیز گفت:در شانزدهمین جشنواره اقدام پژوهی سال جاری تعداد شرکت کنندگان درجشنواره نسبت به جشنواره های قبلی سیر صعودی داشته اند .

وی افزود: امسال 137 مقاله اقدام پژوهی به دبیرخانه کمیته پژوهشی ارسال شد که از این تعداد 16 اثر انتخاب و به دبیرخانه شورای تحقیقات استان ارسال گردید.

وی گفت: از مجموع مقاله های ارسالی 89 درصد آن متعلق به معلمان زن و 11 درصد متعلق به معلمان مرد بوده است و از نظر مقطع تحصیلی نیز 67 درصد مقالات مربوط به معلمان ابتدایی و 23 در صد مربوط به سایر دوره ها می باشد.

در این همایش دو نفر از صاحبان آثار برتر مقالات خود را قرائت کردند و در پایان از تمامی شرکت کنندگان در جشنواره اقدام پژوهی تجلیل به عمل آمد ./ایرنا 

دیدگاه شما

سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار