تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 8669
12. فروردين 1392 - 8:01
اخبار نهاوند ، پایگاه خبری گرو : عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا با ایجاد اختلاف در خاورمیانه و برانگیختن اختلافات قومی در کشورهای این منطقه، قصد کاهش نفوذ جمهوری اسلامی ایران را دارد.

به گزارش پایگاه خبری گرو ، مهدی سنایی با بیان اینکه منطقه خاورمیانه آبستن حوادث بسیاری است، اظهار داشت: دشمنان با هدف مقابله با جمهوری اسلامی و تأثیرگذاری آن بر این منطقه، دشمنی‌ها و توطئه‌های بسیاری را در منطقه خاورمیانه به اجرا گذاشته و می‌گذارند.

وی ایجاد بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه خاورمیانه را از برنامه‌های دشمنان نظام دانست و گفت: با وجود این کارشکنی‌ها جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت منطقه‌ای از جایگاه ویژه‌ای در ایجاد امنیت در منطقه خاورمیانه برخوردار بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوادث سوریه و ناکامی غرب در زمینه براندازی دولت بشار اسد گفت: ناکامی در این موضوع بغض و کینه غرب را نسبت به جمهوری اسلامی دوچندان کرده است.

وی در ادامه با اشاره به هزینه صدها میلیارد دلار از سوی آمریکا در عراق به منظور روی کار آوردن دولت دست‌نشانده در این کشور تصریح کرد: روی کار آمدن دولت دوست ایران در عراق از دیگر موضوعاتی بود که به شدت نظام سلطه و در رأس آن آمریکا را عصبانی کرده است.

سنایی ادامه داد: دنیای غرب به ویژه دولت ایالات متحده آمریکا با طراحی توطئه‌ها و برنامه‌هایی سعی در ایجاد تنش در کشورهایی چون عراق داشته و دارد.

وی افزود: ایجاد اختلافات قومی با قصد بر هم زدن آرامش کشورهای واقع در منطقه خاورمیانه با هدف دستیابی به اهداف دلخواه از موضوعاتی است که در دستور کار نظام سلطه است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مردم، احزاب و گروه‌ها در کشورهای مسلمان باید هوشیار باشند، ابراز داشت: رهبر فرزانه انقلاب نیز بارها کشورهای منطقه و مسلمانان را به حفظ وحدت و پرهیز از ورود به اختلافات فرا خوانده‌اند چرا که امنیت منطقه در گرو همکاری و وجود وحدت است.

دیدگاه شما

پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان