تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 6649
20. دى 1391 - 8:02
پایگاه خبری گرو :همایش آموزشی بررسی نحله های انحرافی و عرفانهای نوظهور با حضور روحانیون ،مربیان پرورشی و مشاوران مدارس نهاوند روز سه شنبه در کانون شهید باهنر شهرستان نهاوند برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری گرو به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام ˈاحمد حسین شریفیˈ معاون پژوهشی موسسه امام خمینی (ره) قم در این همایش با معرفی علل و عوامل گسترش عرفانهای نوظهور گفت: امروزه به اذعان همگان دین مبین اسلام با رشد تصاعدی در حال گسترش می باشد و همین مساله هراس جهان غرب را به دنبال داشته و به دنبال آن است که برای این دین محدودیتهایی را ایجاد نماید .

وی گفت: اسلام دینی است که از جنس اندیشه و تفکر و عرفان و اخلاق است و از این رو دشمنان اسلام در صددند با همین حربه ها فرقه هایی را در برابر اسلام به وجود آورند تا به خیال خود اسلام گرایی را مهار نمایند .

وی با بیان شواهد ترس دشمن از نفوذ اسلام گفت: هنگامی که می بینیم در کشورهای اروپایی قرآن را سوزانده و یا در کشوری مانند فرانسه نمی گذارند دختران با حجاب به مدرسه بروند اینها نشان از آن دارند که غرب قافیه را در برابر اسلام باخته است و به دنبال ضربه زدن به آن است.

وی افزود: عرفانهای کاذب که عمدتا وارداتی می باشند و از خارج کشور هدایت و مدیریت می شوند در صددند تا به اسلام انقلابی و شیعی فشار وارد نموده و آنرا از اثر بیندازند .

عضو هیات علمی گروه عرفان مجمع عالی حکمت اسلامی گفت: بسیاری از فرقه های عرفانهای کاذب که برخی از آنها دارای سایتهای فارسی زبان نیز می باشنددر صدد از بین بردن فرهنگ و اخلاق و اعتقادات مسلمانان هستند و مجموعه این تهدیدهاباعث میشود که ما از اهداف آنها شناخت بیشتری پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه امروز نزدیک به 50 فرقه کاذب و انحرافی در کشور وجود دارد افزود: این فرقه ها که دارای نظام رفتاری خاصی هستند و ایدئولوژی خاصی را تبیین می کنند بر گستره فرهنگ لیبرالیسم و فرهنگ غرب رشد کرده اند به همین دلیل با نمادهای دینی نظام لیبرالیسم را ترویج می نمایند .

وی افزود: این عرفانهای کاذب خدایی نبوده و حتی برخی آنها منکر ضروریات دین و وجود خدا می باشند اما با نام دین اهداف دنیایی و فریب مردم را طلب می کنند .

وی به علل گرایش برخی از مردم به این فرقه های کاذب گفت: یکی از عوامل گرایش افراد به این فرقه ها جهل و نادانی نسبت به عرفانهای واقعی و دیگری جهل و نادانی آنها نسبت به اهداف این عرفانهای کاذب می باشد.

وی افزود: این درحالی است که در بسیاری ازکشورهای غربی تاسیس فرقه در آنجا جرم محسوب شده و به شدت با آنها برخورد می شود.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام