تازه های سایت

کد مطلب: 56423
25. خرداد 1403 - 15:03
مدیر جهاد کشاورزی نهاوند گفت: ۱۰ پروژه با ۴۱۴ میلیارد ریال سرمایه گذاری در هفته جهاد کشاورزی در نهاوند افتتاح می شود که ۸۱ نفر اشتغال‌زایی مستقیم و ۲۱۱ مورد هم غیرمستقیم دارد.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، توکل آبشناس گفت: تولید حداکثری با توجه به تغییر کاربری اراضی کشاورزی و منابع آبی مورد نظر است که از حداقل داشته بیشترین تولید را در حوزه کشاورزی و دامی داشته باشیم و با ثبات هم باشد در کنار آن به صادرات هم توجه ویژه داشته باشیم و از خام‌ غروشی جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه امسال ۵ هزار هکتار سطح زیر کشت گشنیز است ازتلاش برای سطح جهانی آن با توجه به اینکه باید از خام فروشی آن جلوگیری شود،خبرداد.

  رئیس جهاد کشاورزی نهاوند همچنین از در حال سند دار کردن اراضی کشاورزی خبرداد و گفت؛  و مشکل ارائه خدمات به اراضی مشاع ،خورد شده و یا ... رفع می شود.  همچنین تغییر کاربری های غیرمجاز در باغات و اراضی است از مردم می خواهیم برای ساخت خانه باغی به جهاد مراجعه کنند که ضوابط به آن ها اعلام شود.، در همین باره کانکس و... هم تحویل می دهیم. 

به گفته وی در حال حاضر ۱۵۹ حکم تخریب از سال۸۵ موجود است که معوقه و از سال ۱۴۰۲ تنها ۲۷مورد انجام شده است . 

آبشناس گفت: در بحث تامین گوشت هم تا کنون ۱میلیون جوجه ریزی شده و تا ۴میلیون قطعه و تولید ۱۰هزارتن گوشت مرغ خواهیم داشت که در تامین کالاهای اساسی خودکفا شده ایم. 

  وی از متقاضیان در بحث طرح طرح مولد سازی روستاها هم خواست، با احیای دامداری ،گلخانه های کوچک مقیاس زیر۳۰۰ متر مربع،صنایع عرق گیری،اسانس گیری و... بازارچه های محلی در روستاها در حوزه تولیدات لبنی از حمایت ها و تسهیلات موجود بهره مند شوند.

دیدگاه شما