تازه های سایت

کد مطلب: 50237
5. تير 1401 - 7:23
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست نهاوند از معرفی یک دهیار به مرجع قضایی و ابلاغ اخطار زیست محیطی برای یکی دیگر از دهیارهای بخش مرکزی نهاوند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، عزیز قیاسی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با توجه به ریختن نخاله و زباله در حاشیه رودخانه گاماسیاب و پل مواصلاتی یکی از محورهای توریستی در بخش مرکزی نهاوند به دهیار روستای مربوط اخطاریه  زیست محیطی جهت انتقال و تخلیه در مکان مناسب ابلاغ شده است.

وی اظهار داشت: در صورتی که در مهلت مقرر اقدامی صورت نپذیرد دهیار ذیربط به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

قیاسی همچنین اعلام کرد: یکی دیگر از دهیاران روستاهای بخش مرکزی شهرستان نهاوند بدلیل عدم رعایت قانون و مقررات مدیریت پسماندها (ریختن فضولات دامی، نخاله، پسماندهای روستایی و مصالح ساختمانی به داخل رودخانه گاماسیاب) جهت تعیین کیفر از سوی مراجع قضایی به دادستانی نهاوند معرفی شد.

وی بیان داشت: محیط زیست مربوط به همه ما است و همه باید در حفظ آن کوشا باشیم و این اداره با متخلفان طبق قانون برخورد می کند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست نهاوند در ادامه گفت: بازدید و پایش از واحدهای آلاینده هوا چون معادن دولومیت واقع در حاشیه منطقه حفاظت شده ملوسان و واحدهای تولید آسفالت انجام شد.

وی افزود: پس از این بازدید ها اخطاریه به یکی از واحدهای تولید آسفالت نهاوند بدلیل آلوده نمودن هوا ابلاغ شد.

قیاسی همچنین از بازدید از شهرک صنعتی نهاوند خبر داد و بیان داشت: با توجه به آلایندگی یکی از واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی نهاوند و شکوائیه برخی از واحدهای صنعتی و تولیدی همجوار ضمن صدور دستور تعطیلی واحد تا رفع آلایندگی، متصدی واحد مزبور جهت تحت تعقیب و کیفر قانونی قرار گرفتن به مراجع قضایی معرفی شد.

وی ادامه داد: با توجه به بازدید و پایش شهرک صنعتی نهاوند و نامناسب بودن وضعیت محیط شهرک از حیث مدیریت پسماندهای تولیدی واحدهای صنعتی به مدیریت شهرک اخطاریه زیست محیطی جهت رفع معضلات زیست محیطی شهرک ابلاغ شد.

قیاسی در پایان گفت: در این ابلاغ تاکید شده است در صورت عدم مدیریت اصولی پسماندها از طریق مراجع قضایی اقدام لازم را در راستای ترک فعل توسط اداره محیط زیست انجام می شود.

دیدگاه شما