تازه های سایت

کد مطلب: 50227
4. تير 1401 - 8:37
شهردار نهاوند در این خصوص گفت: شهرک فارابی از سالها قبل تفکیک شده و به تعدادی از همشهریان واگذار شده و تاکنون بلا تکلیف مانده است و مشکلات قانونی مانع از ساخت و ساز در این منطقه ‌می شد که این مشکل حل شده است.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، مجید یوسفی نوید گفت: از روزهای اول حضور در شهرداری نهاوند تمام مدارک موجود این شهرک را بررسی کرده و رایزنی هایی با استان در این خصوص صورت گرفت و جلسات مختلفی با هیئت مدیره و نمایندگان مالکین برگزار شد و توانستیم بعد از سالها موانع قانونی را رفع کرده تا شاهد رونق بخشیدن به این شهرک باشیم.

وی از توافق شهرداری با نمایندگان مالکین گفت و افزود: طبق توافقی صورت گرفته املاک مسکونی که کاربری مسکونی دارند بعد از موافقت شورای اسلامی شهر و تایید شدن متن قرارداد، می توانند جهت اخذ پروانه ساخت به شهرداری مراجعه کنند و درخواست صدور پروانه ساخت را داشته باشند.

شهردار نهاوند در ادامه افزود: کارهای نیمه تمام در شهر زیاد است و متاسفانه پیگیری‌های صورت گرفته بی تاثیر بوده و در این دوره قدم های موثری درخصوص پیگیری و به نتیجه رسیدن این املاک انجام گرفته که به زودی خبرهای خوبی در این خصوص اعلام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: املاک شهرک فارابی بعداز سالها که بلاتکلیف مانده بود با پیگیری های صورت گرفته رفع مشکل شده و به زودی شاهد ساخت و ساز در این مناطق خواهیم بود.

یوسفی نوید گفت: احداث معبر های بیست متری و سی متری در این مسیر و ارتباط نقاط مختلفی از شهر(شیخ منصور به بلوار امام حسین،دوخواهران به بلوار امام حسین،پای قلعه به بلوار امام حسین،بلوار امام حسین به بلوار خلیج فارس ،...) باعث توسعه بخش قسمت‌های بافت فرسوده خواهد بود.

وی بیان کرد: شبانه روزی تلاش خواهیم کرد که با توکل بر خدا و همکاری شهروندان تغییرات اساسی در شهر داشته باشیم که احداث پارکهای محله ای،احداث معابر جدید، بسترسازی برای رسیدن به درآمد پایدار، رونق بخشیدن به بافت فرسوده،حفظ سرمایه های شهر، بازپس گیری املاک و متعلقات شهرداری از جمله این کارها است و در نظر داریم تمامی آنچه که تاکنون در نهاوند به کندی صورت گرفته و یا نادیده گرفته شده را در کوتاه‌ترین زمان انجام دهیم.

شهردار نهاوند در پایان گفت: سرمایه‌ی اصلی و مهمترین سرمایه ی هر شهرشهروندان آن شهر است و خوشبختانه نهاوند مملو از سرمایه‌های گرانبها است که دلسوزانه پیگیری مسائل شهر هستند و نهایت همکاری را با مجموعه شهرداری دارند و امیدواریم با کمک شهروندان شهری بسازیم که آیندگان به ما افتخار کنند.

 

دیدگاه شما