تازه های سایت

کد مطلب: 49955
5. خرداد 1401 - 16:28
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت : به دنبال توسعه سرمایه گذاری در بخش های دانش بنیان هستیم و این‌کار را با جدیت ادامه می دهیم چرا که این بخش هم اشتغال زا و هم افزایش دهنده تولید است.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو،حجت عبدالملکی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاحیه کارخانه دولومیت کلسینه نهاوند اظهار داشت: ۹ ماه از آغاز بکار دولت سیزدهم میگذرد، امروز پس از ۹ ماه توانستیم وظیفه خدمتگزاری مردم را داشته باشیم و امانتدار مردم در عرصه های مختلف از جمله عرصه کار و آتیه مردم وعرصه دوم خدمات پس از آن کار و عرصه سوم رفع فقر و اموال مردم در برنامه های کاری ماو از جلوه ها و وظایف مهم وزارتخانه است، باشیم.

  وی افزود : تیم فساد ستیزی با جدیت پیگیر هستند که مدیریت سالم و کارآمد اولویت کار قرار بگیرد .

عبدالملکی گفت: در وزارت کار هیچ شرکتی نداریم ولی چند صندوق صندوق وجود دارد که صاحبان آن مردم هستند، این صندوق ها عبارتند از صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق بیمه روستائیان وعشایر، صندوق فولاد بازنشستگان.

وی افزود : این صندوق ها متعلق به مردم است و شرکت های ما تابع این صندوق ها هستند ومبلغی که شرکت ها به صندوق ها واریز می‌کنند، در سال ۱۴۰۱ به نشست سال گذشته ۷۰ درصد افزایش داشته است. 

عبدالملکی گفت: سه راهبرد را در زیر مجموعه های این وزارت خانه در نظر داریم تا خدمات رسانی گسترش یابد، مدیریت سالم و کارآمد از جمله این راهبردهاست و توفیقات خوبی در مبارزه با فساد داشته ایم.

وی افزود : راهبرد دوم ما کمک به تامین نیازهای اساسی کشور است و همه تلاش خود را می کنیم تا نیازمندی های جامعه را حل کنیم.

وزیر کار تصریح کرد: ورود به حوزه های دانش بنیان راهبرد سوم این وزارت خانه است که برای بخش هایی که مزیت نسبی داریم مانند معادن باید به سمت فرآوری برویم .

وی با اشاره به اینکه باید بخش معادن و فرآوری محصولات این بخش را رونق ببخشیم و باید خام فروشی در معادن را کاهش دهیم تا تولید را افزایش دهیم، بیان کرد : به طور مثال این پروژه نهاوند که امروز افتتاح شد یک‌ کار دانش بنیان است که از خام فروشی جلوگیری می‌کند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت : به دنبال توسعه سرمایه گذاری در بخش های دانش بنیان هستیم و این‌کار را با جدیت ادامه می دهیم چرا که این بخش هم اشتغال زا و هم افزایش دهنده تولید است.

وی در ادامه‌ با اشاره به طرح هدفمند سازی یارانه ها و توزیع عادلانه آن بیان داشت: طرح مردمی کردن یارانه ها یکی از بزرگترین اقدامات دولت است چرا که قبل از اجرای این طرح هر سال حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برای ارز ۴۲۰۰ تومانی از جیب مردم برداشته شده است و بخشی از این ارز به دلالان و وارد کنندگان می رسید که به جای اینکه به مردم برسد باز هم با قیمت آزاد به دست مردم‌ می رسید و بخشی هم به جیب قاچاقچیان می رفت.

وی تصریح کرد : بخشی از این یارانه ها هم به جیب خارجی ها می رفت و محصولات قاچاق شده به کشورهای اطراف می رسید و عملا به دست مردم ما نمی رسید و بخش دیگری از این یارانه هم به صورت قانونی از کشور خارج می شد مانند صادر کردن ماکارونی و بخشی هم به تولید کنندگان خارجی می رسید.

عبدالملکی گفت : در طرح مردمی سازی یارانه ها کل این مبلغ به جیب مردم می رود و نکته اساسی این است که افزایش قیمت ها به دیگر کالا ها تسری پیدا نکند و باید کنترل شود.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد مردم ایران مستحق دریافت یارانه هستند، بیان داشت : کسانی که یارانه نمی‌گرفتند، می توانند اقدام کرده و در سامانه ثبت نام کنند و یارانه خود را دریافت کنند، این طرح باعث بهره مندی اقشار ضعیف از درآمد بیشتر می شود و به نفع مردم است.

دیدگاه شما