تازه های سایت

کد مطلب: 47423
20. شهريور 1400 - 7:55
مدیر اجرایی پروژه سد مخزنی گرین نهاوند گفت: عملیات اجرایی سد گرین که اعتبار آن از محل ماده ۵۶ تامین شده است مطابق برنامه در حال اجراست.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، عباس بیات اظهار کرد: سد گرین یکی از پروژه‌های مهم و حیاتی شهرستان نهاوند است که در تامین آب مورد نیاز کشاورزی و شرب شهر نهاوند تاثیر بسیار زیادی دارد.

وی با بیان اینکه با تامین اعتبار لازم طرح از سوی بانک‌های عامل، پیشرفت خوبی در اجرا وجود داشته گفت: این پروژه با تزریق اعتبارات لازم پیشرفت ملموسی داشته است و طبق برنامه زمانبندی در حال اجراست.

مدیر اجرایی پروژه سد مخزنی گرین نهاوند با اشاره به اینکه اعتبار مورد نیاز پروژه از طریق ماده ۵۶ و با پیگیری‌های نماینده مردم نهاوند تأمین شده است، افزود: با روند فعلی در اجرای پروژه امیدواریم هرچه سریعتر به مراحل پایانی نزدیکتر شده تا بتوانیم پاسخگوی مطالبه چند ساله مردم باشیم.

وی افزود: در چهار سال گذشته مجموع اعتبار تزریق شده به سد مبلغ ۸ میلیارد تومان بوده است که در نیمه نخست سال جاری این رقم به حدود ۲۸ میلیارد تومان افزایش یافته است.

بیات با بیان اینکه مجموع اعتباری که از طریق ماده ۵۶ برای تکمیل سد منظور شده ۳۳۰ میلیون تومان است گفت: عملیات اجرایی سد گرین نهاوند خردادماه سال ۹۰ آغاز شد که قرار بود در مدت زمان ۶ سال به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه هدف از احداث این سد تامین آب شرب شهر نهاوند و روستاهای تابعه و تامین آب کشاورزی است اظهار کرد: این سد از نوع سنگریزه‌ای با هسنه رسی به ارتفاع ۷۰ متر، با طول تاج ۳۳۶ متر و عرض ۸ متر با سطح حوزه آبریز رودخانه به وسعت ۵۳ کیلومتر مربع و حجم مخزن ۱۰ میلیون متر مکعب آب است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما