تازه های سایت

کد مطلب: 45398
17. اسفند 1399 - 8:31
معاون اجتماعی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: مرکز جدید پذیرش معتادان متجاهر در نهاوند با عنوان «اردوگاه کرامت کوثر» آماده بهره‌برداری شده است.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، سرهنگ پاسدار عباس محرمی در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: همدان دارای یک مرکز ماده ۱۶ برای پذیرش و درمان معتادان متجاهر در منطقه شمالی استان واقع در شهرستان کبودراهنگ بود بنابراین ساخت مکانی در جنوب استان ضروری به نظر می رسید.

وی اضافه کرد: بنابراین شهرستان نهاوند برای ساخت مرکز جدید پذیرش معتادان متجاهر پیش بینی شد تا علاوه بر این شهرستان بتواند شهرستان های جنوبی شامل ملایر و تویسرکان همچنین اسدآباد را پوشش دهد.

معاون اجتماعی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اظهار داشت: اجرای این طرح توسط سپاه همدان از حدود ۲ سال پیش آغاز شد و هم اینک به اتمام رسیده و هفته جاری در جلسه ویدئو کنفرانسی با حضور مسئولان ملی بهره برداری می شود.

سرهنگ محرمی ادامه داد: این مرکز ظرفیت پذیرش ۴۰۰ معتاد متجاهر را دارد و با افتتاح این مرکز تعدادی از معتادان متجاهر موجود در مرکز ماده ۱۶ کبودراهنگ به این محل منتقل می شوند.

وی بیان کرد: پس از پایان فرایند درمان به منظور توانمندسازی معتادان بهبود یافته دوره‌های آموزشی برای آنها برگزار می شود تا پس از خروج از این اردوگاه به علت داشتن مهارت بتوانند در مکانی مشغول به فعالیت شوند.

معاون اجتماعی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان افزود: پرسنل متخصص در حوزه بهداشتی، درمانی و روانشناس در محل «اردوگاه کرامت کوثر» نهاوند برای ارائه خدمات به معتادان حضور دارند.

دیدگاه شما