تازه های سایت

کد مطلب: 45193
2. اسفند 1399 - 3:40
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۱۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و ۲ مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، محمد طاهری در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۴ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده است.

وی اضافه کرد: مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۴ مورد بوده است که ۴۸ نفر در بخشی عادی و ۱۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند و حال ۲۳ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون ۱۰ هزار و ۳۷۱ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

وی با توضیح اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان ۲ مورد فوتی ثبت شده است، خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های کرونای استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به یک هزار و ۵۰۸ نفر رسیده است.

طاهری در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، تصریح کرد: تا کنون آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان‌های اسدآباد ۳۷۳ نفر، بهار ۶۰۱ نفر، تویسرکان ۶۶۲ نفر، رزن ۴۵۰ نفر، درگزین ۱۹۷ نفر، فامنین ۱۸۲ نفر و کبودر آهنگ ۶۶۱ نفر بوده است. وی اضافه کرد: همچنین تا کنون در شهرستان ملایر یک هزار و ۹۱۰ نفر، نهاوند یک هزار و ۱۴۱ نفر و همدان ۳ هزار و ۹۱۷ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۲۷۷ مورد مثبت بستری نیز در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا است، توضیح داد: خواب کافی، استفاده از میوه و سبزیجات و عدم اضطراب و استرس در پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس بسیار مهم است.

دیدگاه شما