تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 45119
27. بهمن 1399 - 8:01
مدیر جهاد کشاورزی نهاوند از وجود 17.5 هکتار گلخانه در شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، کریم حاج‌باباعلی اظهار کرد: از ابتدای شروع فعالیتهای گلخانه ای در نهاوند کمتر از چهار هکتار گلخانه در این شهرستان وجود داشت که امروز این میزان به ۱۵ و نیم هکتار گلخانه فعال رسیده است.

وی افزود: علاوه بر این میزان، در حال حاضر شهرک بزرگ علمدار به مساحت بیش از ۱۴ و نیم هکتار است که تاکنون دو قطعه از ۱۴ قطعه آن به بهره‌برداری رسیده و مابقی تا چند ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند افزود: در دهه فجر یکی از مدرن‌ترین گلخانه‌هایی هیدروپونیک غرب کشور به مساحت ۲ هکتار و با ۳۳ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار گرفت که محصول فلفل دلمه‌ای آن به کشور روسیه صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه فاز دوم این واحد بزرگ تولیدی در اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید اضافه کرد: با افتتاح این واحد تولیدی علاوه بر اشتغالزایی برای۳۷ نفر ارز صادراتی وارد کشور می شود.

حاج‌باباعلی اجرای سیستم‌های مکانیزه آبیاری را به عنوان یکی از عوامل صرفه‌جویی در مصرف آب ذکر کرد و افزود: از مجموع ۱۹ هزار اراضی قابل تبدیل به آبیاری تحت فشار در این شهرستان، بیش از ۱۲ هزار هکتار تحت پوشش قرار گرفته که برای مابقی نیز در صورت ایجاد شرایط لازم این طرح به اجرا درخواهد آمد.

وی ساماندهی نهر شعبان را از جمله مطالبات دیرینه کشاورزان این شهرستان عنوان کرد و گفت: با پیگیری‌ها ۱۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته که با اجرای آن بسیاری از کانالهای سنتی به سیمانی تبدیل شده و در نتیجه راندمان مصرف آب ۷۰ درصد افزایش می باید.

انتهای پیام/

دیدگاه شما