تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 44969
15. بهمن 1399 - 8:37
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند گفت: شکارچی غیر مجاز یک راس قوچ وحشی به دام ماموران محیط زیست افتاد.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، مهرداد سلگی اظهار کرد با تلاش و پیگیریهای ماموران حفاظت محیط زیست این شهرستان یک  شکارچی که به صورت غیر مجاز اقدام به شکار یک راس قوچ وحشی در منطقه حفاظت شده ملوسان نهاوند نموده بود دستگیر و به دادگاه معرفی شد.

وی افزود: این شکارچی که چند ماه گذشته اقدام به شکار غیر مجاز این حیوان کرده بود تحت تعقیب ماموران ما قرار داشت که پس از شناسایی سرانجام دستگیر و به شعبه ۱۰۲ بازپرسی معرفی که برای وی کیفرخواست صادر شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند با بیان اینکه پس از بررسی پرونده به شعبه ۱۰۳ انتقال و حکم محکومیت متهم صادر شد اضافه کرد: بر اساس حکم صادره متهم به دلیل ارتکاب شکار غیر مجاز به ۳۰ میلیون ریال جزای نقدی و به دلیل حمل سلاح غیر مجاز به ۲۰ میلیون ریال جریمه محکوم شد.

وی افزود: پس از صدور رای دادگاه با توجه به شکار غیر مجاز یک راس قوچ  از سوی این اداره دادخواست حقوقی برای مطالبه ۲۵۰ میلیون ریال خسارت به حیات وحش مطالبه می‌شود.

سلگی در پایان با هشدار و تاکید بر اینکه با شکارچیان غیر مجاز مطابق قانون برخورد خواهد شد اظهار کرد: پس از دستگیری متهم اسلحه او نیز به نفع دولت مصادره شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما