تازه های سایت

کد مطلب: 44624
20. دى 1399 - 8:40
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بیماران بستری در بیمارستان‌های این استان هم اینک به ۳۲۵ نفر کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، محمد طاهری سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه بیماران بستری در بیمارستان‌های این استان هم اکنون به ۳۲۵ نفر کاهش یافته است، بیان کرد: ۳۹ بیمار در هفته گذشته بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

او ادامه داد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۱ مورد بوده که از این تعداد ۲۹ نفر در بخش عادی بستری شدند.

این مسئول افزود: ۱۳ نفر از بیماران بستری در بخش عادی بیمارستان در یک هفته گذشته به بخش آی. سی. یو منتقل شدند همچنین وضعیت جسمی ۳۴ نفر هم وخیم گزارش شده است.

طاهری گفت: با شناسایی ۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در بیمارستان‌های این استان به ۹ هزار و ۸۸۲ نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان ابراز داشت: همچنین با فوت یک نفر دیگر از مبتلایان قطعی کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری در استان از ابتدای همه گیری ویروس تاکنون به یک هزار و ۴۲۹ نفر رسید.

او درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری (از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۳۶۰، بهار ۵۶۲، تویسرکان ۶۰۸، رزن ۳۹۶، درگزین ۱۷۳، فامنین ۱۷۲ و کبودراهنگ ۶۲۴ نفر بوده است.

طاهری افزود: همچنین یک هزار و ۸۵۱ نفر در ملایر، یک هزار و ۱۰۳ در نهاوند و سه هزار و ۷۶۵ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.

وی با بیان اینکه ۲۶۸ نفر از بیماران بستری، افراد غیربومی و از خارج استان هستند توضیح داد: برخی از افرادی که به این استان مسافرت کرده بودند به علت ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های این استان بستریش ه و از خروج ان‌ها تا زمان بهبودی کامل و پیشگیری از انتقال ویروس به دیگر افراد جلوگیری شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما