تازه های سایت

کد مطلب: 43562
25. مهر 1399 - 0:29
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علاوه بر تحریم، سوءمدیریت عامل گرانی‌هاست گفت: کمیسیون برنامه و بودجه در مورد مسائل اقتصادی و معیشتی برنامه‌هایی دارد که در صورت تصویب انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، علیرضا شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به طرح دوفوریتی مجلس مبنی بر حمایت از اقشار آسیب‌پذیر اظهار کرد: برای گرانی‌های افسارگسیخته برنامه‌هایی داریم اما در این زمینه دولت باید کنترل قیمت‌ها و نظارت را مد نظر داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید برای تثبیت قیمت‌ها تلاش کنیم افزود: نظارت و کنترل در مباحث اقتصادی اعتقاد همه است و باید شرایط را رو به بهبودی ببریم بنابراین هم مجلس و هم دولت باید پای کار باشند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت و مجلس باید برای مقابله با گرانی‌ها وظایف خود را به درستی انجام دهند گفت: امیدواریم شرایط به گونه‌ای شود که با توجه به تحریم‌ها بهتر بتوان بازار را کنترل و مدیریت کرد.

وی با بیان اینکه کمیسیون برنامه و بودجه در مورد مسائل اقتصادی و معیشتی برنامه‌هایی دارد که در صورت تصویب انجام می‌شود افزود: باید برای برون‌رفت از این مرحله همه همدل و جهادگونه پیش رویم تا بتوانیم اقتصاد جامعه را نجات دهیم.

شهبازی با اشاره به اینکه کمیسیون برنامه بودجه در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر کارت الکترونیک کالایی را پیش‌بینی کرده است گفت: در این طرح به خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی با جمعیت ۲۰ میلیون نفر کارت ۱۲۰ هزار تومانی و به ۴۰ میلیون نفر جمعیت کارت ۶۰ هزار تومانی اعطا می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید برای کنترل  قیمت‌ها تدابیری بیاندیشد گفت: در این راستا باید حفظ ارزش پول ملی نیز در نظر گرفته شود و این امر نیازمند تلاش‌های زیادی است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس با بیان اینکه علاوه بر تحریم‌ها، سوء مدیریت نیز در گرانی‌ها اثر گذاشته است گفت: وقتی نفت را می‌فروشیم و نمی‌توانیم پول را داخل کشور بیاوریم چنین وضعیتی رخ می‌دهد و وقتی ارز نباشد، افزایش قیمت‌ها را خواهیم داشت.

انتهای پیام/

دیدگاه شما