تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 43334
5. مهر 1399 - 8:17
رئیس جمعیت هلال‌احمر نهاوند گفت: عملیات امداد و نجات ۸ ساعته جمعیت هلال‌احمر شهرستان نهاوند با نجات فرد مصدوم در کوهستان به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری گرو، علی کیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: طی دریافت گزارشی از واحد عملیات استان همدان مبنی بر سقوط کوهنوردی در کوه‌های گرین سریعاً اکیپ‌های هلال‌احمر شهرستان به این موقعیت اعزام شدند.

وی اظهار داشت: پس از حضور امدادگران با کوهنورد با آسیب پای راست مواجه می‌شوند که تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال‌احمر اقدامات لازم را برای انتقال مصدوم و امدادهای موردنیاز انجام می‌دهند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر نهاوند ادامه داد: مصدوم که در قله کوه گرین قرار داشت فردی 37 ساله بود که پس از تلاشی 8 ساعته به پایین کوه منتقل شد.

وی بابیان اینکه از کسانی که به کوهستان می‌روند درخواست داریم تجهیزات لازم را به همراه داشته و به‌تنهایی به کوهستان نروند، گفت: مصدوم این عملیات توسط آمبولانس هلال‌احمر به بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان منتقل شد.

کیانی افزود: همچنین از تمامی علاقه‌مندان به کوهنوردی تقاضا می‌کنیم در صورت عدم آشنایی با منطقه و آموزش‌های تخصصی وامدادی اقدام به کوهنوردی نکنند و برای این کار حداقل جیره غذایی کافی و حداقل ملزومات امدادی را به همراه داشته باشند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر نهاوند با اشاره به اینکه در چند روز گذشته این دومین عملیات نجات کوهستان این جمعیت است، اظهار داشت: لازم است که کوهنوردان به‌صورت تیمی به کوه بروند و زمان و مکان را به خانواده اعلام کرده و حتماً از کوهنوردان حرفه‌ای برای این کار استفاده کنند تا مشکلی به وجود نیاید.

دیدگاه شما