تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 42743
22. مرداد 1399 - 10:16
رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: مراقب فعالیت مجرمان سایبری با عنوان فروشندگان بازارچه‌های مرزی کشور باشید.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، سرهنگ علی محمد رجبی درخصوص کلاهبرداری‌های سایبری گفت: اخیرا مشاهده شده که عده‌ای سودجو با عنوان مغازه دار شهرهای مرزی کشور با انتشار آدرس‌های غیر واقعی در فضای مجازی، اقدام به درج آگهی فروش اقلام در این فضا می‌کنند.

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا افزود: افراد در این آگهی‌ها سعی می‌کنند خود را به عنوان فروشنده‌های اقلام مورد مصرفی خانواده‌ها با نام و آدرس دروغین شهرهای مرزی معرفی کنند، تا در ادامه با جلب اعتماد کاربران بتوانند مقاصد شوم خود را اجرایی کنند.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: مجرمان با استفاده از شهرت بازارهای مرزی سعی در تبلیغ کارهای خود را دارند و به این ترتیب طعمه‌های خود را برای اخاذی از آن‌های شناسایی می‌کنند.

وی افزود: در این روش سودجویان آدرس فروشگاه‌ها و افرادی را به متقاضیان می‌دهند که با یک بررسی دقیق متوجه می‌شویم که چنین فروشنده‌ای در آدرس مذکور بازار مرزی وجود حقیقی ندارد و با اعلام قیمت دروغین کالاها به کاربران این موضوع را که اقلام فروشی آن‌ها از نظر قیمتی به نسبت بازار به صرفه‌تر و ارزان‌تر است، اقدام به اخاذی ازکاربران می‌کنند.

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا ادامه داد: برخی از این متهمان که در سطح کشوری در حال انجام فعالیت‌های خرابکارانه هستند، شناسایی شدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه شما