تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 42265
16. تير 1399 - 8:53
آمار روزانه ابتلا و مرگ بر اثر کرونا تابعی از وضعیت رعایت و عدم توجه به هشدارهای بهداشتی است و در این چنین شرایطی حضور مردم سراب های نهاوند نگران کننده است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، چند روزی است که آمار ابتلا و مرگ ناشی از بیماری کرونا افزایشی شده و نفس بخش بهداشت و درمان را گرفته است.

در این چنین شرایطی در شهرستان نهاوند عده ای با بی توجهی محض به هشدارها و عدم رعایت دستورات بهداشتی فرصت را غنیمت شمرده و به قول خودشان از موقعیت استفاده کرده و به سراب ها و مرکز تفریحی رفته در حالی که نمی دانند با این کار چه خطری در کمین خود و خانواده آن ها نشسته و سلامت شهروندان را به خطر می اندازند.

در کنار این بی توجهی در سراب ها، عده ای بی اعتنا به شرایط جامعه حقوق شهروندان را زیر پا می گذارند و مراسم ختم و عروسی را برگزار می کنند تا این چنین شرایط نهاوند قرمز و بحرانی شود.

 

 

شهرستان نهاوند شاید از محدود شهرهای کشور باشد که بیشتر زمان کرونایی کشور را در وضعیت قرمز بوده است و شرایط سختی را تجربه می کند.

تصاویری که در ادامه می بینید مربوط به سراب های گیان و گاماسیاب نهاوند است که حجم خودروها نشان دهنده بی تفاوتی مردم به دستورات بهداشتی است.

برای این شهروندان انگار زحمت و تلاش شبانه روزی جامعه پزشکی اهمیتی ندارد و وضعیت قرمز کرونایی را اصلا درک نمی کنند و تا خدایی ناکرده کسی از خانواده بر اثر این ویروس ناشناخته مبتلا و یا فوت نشود شرایط را بحرانی نمی دانند.

شرایط ازدحام در سراب های نهاوند نشان می دهد عده ای بی اعتنا به شرایط و آمار افزاینده و صعودی مرگ هموطنانمان همچنان روانه تفریح و جمع های میهمانی در سراب ها هستند که شرایط نگران کننده ای برای نهاوند به وجود آورده اند.

 

 

ابتلای ۲۹۵ نفر به کرونا در نهاوند و مرگ تعدادی از شهروندان گویای این واقعیت است که شرایط در نهاوند عادی نیست و یک میهمانی و دورهمی در سراب ها در روز های بعد به بخش کرونا بیمارستان های نهاوند ختم می شود.

با وجود این که راه ورود به سراب گاماسیاب نهاوند بسته شده و ورود ممنوع است اما مردم بی تفاوت نسبت به شیوع ویروس کرونا در کنار جاده خودروهای خود را پارک کردند و در حال تفریح هستند. این در حالی است که ۲ شهرستان نورآباد استان لرستان و نهاوند به خاطر بعد مسافتی تقریبا یکسان از این منطقه به عنوان یک تفرجگاه استفاده می کنند و متاسفانه شهرستان نهاوند در وضعیت قرمز بوده و نورآباد هم وضعیت مناسبی ندارد.

کاش مردم فقط برای یک مدت خود را قرنطینه کنند و به خاطر یک گردش و تفریح چند ساعته با سلامت سایر افراد بازی نکنند و با درک شرایط بدانند که این روزها فرصت مناسبی برای حضور در سراب های نهاوند نیست.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام