تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 42234
14. تير 1399 - 8:12
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه هر نوع اجتماع عامل افزایش کروناست از پیش‌بینی وضعیت قرمز تا چند روز آینده در همدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، محمد طاهری با اشاره به افزایش قابل توجه بیماری کرونا؛ پرهیز از حضور در اجتماعات و استفاده از ماسک به عنوان عاملی پیشگیری کننده را بسیار ضروری دانست و اظهار کرد: به طور کلی در هر ۳۳ ثانیه یک ایرانی به کرونا مبتلا می‌شود و هر ۱۰ دقیقه یک نفر در اثر ابتلا به این بیماری فوت می‌کنند.

وی با بیان اینکه حدود ۲۳۳ هزار نفر تاکنون کرونامثبت اعلام شدند گفت: از این تعداد ۱۹۵ هزار نفر بهبود پیدا کردند  و حدود ۱۱ هزار و ۱۰۶ نفر هم فوت شدند.

*ماسک گرانقیمت نیاز نیست
 
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان، استفاده از هر نوع ماسکی را در کاهش انتشار بیماری موثر دانست و از تشکیل کمپین "من ماسک می‌زنم" خبر داد و  تاکید کرد: به ماسک گرانقیمت نیاز نیست و هر نوع ماسکی ماهیت پیشگیرانه در برابر انتشار این بیماری خواهد داشت.

وی تصریح کرد: هر نوع اجتماع به هر شکل موجب افزایش شیوع بیماری کرونا در سطح کشور و استان می‌شود و با توجه به افزایش قابل توجه بیماری به احتمال زیاد تا چند روز آینده وضعیت قرمز را شاهد خواهیم بود.

طاهری، تعداد مبتلایان دنیا را ۱۰ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۱۲۴ نفر و مرگ بر اثر کرونا را ۵۲۴ هزار و ۱۹۸ نفر دانست و تعداد بهبود یافتگان ۶ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۹۶۵ نفر عنوان کرد.

*هوشیاری در برابر ویروس غیرقابل پیش‌بینی کرونا

وی با بیان اینکه تاکنون تعداد زیادی جهش در این ویروس رخ داده است، هوشیاری مردم در برابر این ویروس غیرقابل پیش‌بینی را خواستار شد.

متخصص میکروب‌شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه جهش‌های بسیار زیاد و متفاوتی در ژنوم این ویروس رخ می‌دهد گفت: حتی یک جهش آمینواسید می‌تواند تغییر رفتاری ویژه‌ای را در ویروس ایجاد کند.

وی شست‌شوی مرتب دست‌ها، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را سه عامل مهم ریشه‌کن شدن بیماری خواند و یادآور شد: افراد کرونامثبت حتی با صحبت کردن می‌توانند بیماری را به دیگر افراد انتقال دهند همچنین سرفه و عطسه شانس ابتلا به بیماری را ده‌ها برابر افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین