تازه های سایت

کد مطلب: 41940
19. خرداد 1399 - 7:44
زنبوردار نهاوندی قصد ثبت رکورد برداشت عسل در استان همدان را دارد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، سعید درویشی از زنبورداران نمونه و حرفه‌ای شهرستان نهاوند با بهره‌گیری از دانش روز و اصلاح نژاد ملکه زنبور در شهرستان نهاوند اقدام به پرورش 3 هزار و540  کلنی با اشتغال برای هشت  نفر به طور مستقیم کرده است .

وی در سال جاری برداشت 30  کیلو عسل را از هر کندو پیش‌بینی کرده در حالی که در سال گذشته میانگین برداشت هر کندو10 کیلو و تولید20  تن عسل بوده است؛ در سال جاری برداشت بیش از 100  تن دور از ذهن نیست و این نشان از افزایش 500 درصدی میزان تولید عسل توسط این تولیدکننده است.

خرازی کارشناس امور دام سازمان جهاد کشاورزی نهاوند طی بازدید از زنبورستان آقای درویشی برای بررسی آیتم‌های مورد نظر برای معرفی به استان برای انتخاب زنبوردار نمونه شرایط پرورش و انتخاب لاین و اصلاح نژاد این زنبوردار را مطلوب دانست و میزان تولید عسل این بهره‌بردار را چشمک استان به رسیدن به استانداردهای جهانی تولید عسل عنوان کرد .

 درویشی ضمن تولید عسل میزان ۴۰۰ کیلو گرده گل، برموم و ژل نیز تولید می‌کند و در پرورش ملکه و ارسال به سایر شهرستان‌ها نیز فعال است، ‌همچنین کمک در اسکان قانونی و رعایت فواصل زنبورداران مهاجر در بخش زرین دشت از اقدامات قابل تقدیر این تولیدکننده با ذوق در سال جهش تولید است.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

ای کاش یک شیرمرد در نهاوند پیدا می شد و استارت ثبت ملی ها را در این ایالت شروع می کرد...ایالت ماه نهاوند

دیدگاه شما