تازه های سایت

کد مطلب: 41852
11. خرداد 1399 - 8:55
رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: 149 نفر در شهرستان نهاوند به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و متأسفانه روند رو به رشدی از ابتلا را در روزهای اخیر مشاهده می‌کنیم.

مومنعلی دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری گرو، گفت: شهروندان لازم است همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و از ماسک و دستکش استفاده کنند.

وی اظهار داشت: شرایط به‌هیچ‌عنوان عادی نیست و لازم است فاصله‌گذاری اجتماعی همچنان اجرا شود چون در روزهای اخیر متأسفانه اما ابتلا به کرونا در نهاوند بالا رفته است و وضعیت مناسبی در این روزها نداریم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند افزود: با توجه به هم‌جواری با شهرهای آلوده لازم است مردم از تردد غیرضروری پرهیز کنند و در محل تجمعات نکات را حتماً رعایت کنند.

وی با نگرانی از شیوع مجدد این بیماری در نهاوند گفت: تا امروز 149 نفر در نهاوند به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و چند روز است که آمار ابتلا در نهاوند افزایشی است.

دارابی ادامه داد: این روزها علاوه بر حضور پرحجم در سراب‌ها و مراکز تفریحی شاهد برگزاری مراسمات به‌خصوص عروسی در شهر هستیم که خیلی نگران‌کننده است.

وی با اشاره به آمار بیماران روزهای اخیر افزود: هم‌اکنون 29 بیمار کرونایی و مشکوک در بیمارستان بستری هستند و تست‌های آن‌ها به استان ارسال‌شده و منتظر جواب هستیم و این بیماران دارای علائم کرونا هستند و با توجه به علائمی که دارند احتمال ابتلای آن‌ها بسیار بالا است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند بابیان اینکه یکی از مشکلات ما ورود افراد آلوده از دیگر شهرها است، گفت: دریکی از موارد فردی که نهاوندی بود و از یکی از شهرهای آلوده به زادگاهش برگشته بود متأسفانه باوجود داشتن علائم کرونا از مراجعه به مراکز درمانی خودداری کرده بود که پس از شناسایی و آزمایش از بستگان و خانواده متأسفانه تعداد قابل‌توجهی از آن‌ها را آلوده کرده بود.

وی به شلوغی سراب‌ها به‌خصوص سراب فارسبان اشاره کرد و اظهار داشت: احتمال ایجاد محدودیت در این مکان‌ها وجود دارد و سراب فارسبان نیز احتمالاً از ورودی روستای دولت‌آباد مسدود شود.

انتهای پیام/س

دیدگاه شما

پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا