تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 41075
17. فروردين 1399 - 9:59
روش‌هایی وجود دارند که افراد مشکوک به ویروس کرونا بهتر است با استفاده آن‌ها از خود مراقبت کنند.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو،  ویروس کرونای جدید این روز‌ها باعث سلب آرامش تمامی افراد جهان شده است به طوری که بسیاری از انسان‌ها به این ویروس خطرناک و کشنده مبتلا شده اند و به همین منظور برای درمان خود از روش‌های مراقبتی و درمانی استفاده می‌کنند. با این حال اگر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدید علاوه بر روش‌هایی که در زندگی روزمره خود برای مقابله با ویروس کرونا انجام می‌دهید بهتر است که به روش‌های زیر هم توجه کرده و آن‌ها را جدی بگیرید.

۱: در خانه بمانید و در محل کار، مدرسه یا مکان‌های عمومی حاضر نشوید.

۲: متخصصان تغذیه و رژیم درمانی تاکید می‌کنند به منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مناسب‌ترین روش نوشیدن مایعات گرم، استراحت و خواب کافی، مصرف غذا‌های مغذی و کاملا پخته است؛ همچنین تاکید می‌شود در این ایام از غذا‌های نیم پز به صورت جدی پرهیز کرده و در مصرف هیچ ماده غذایی زیاده روی نکنید.

۳: اگر تب دارید و سرفه می‌کنید دست هایتان را مرتب با آب و صابون یا مایع حداقل ۴۰ ثانیه بشویید و یا با محلول‌های الکلی ضدعفونی کنید.

۴: هنگام سرفه یا عطسه دهان و بینی خود را با آرنج خم شده بپوشانید یا از دستمال یک بار مصرف استفاده کنید و بلافاصله آن را در سطل زباله دردار بیندازید. در صورتی که احساس تنگی نفس کردید حتما با مراکز درمانی تماس بگیرید و وضعیت خود را شرح دهید.

۵: در یک اتاق جداگانه از اعضای دیگر خانواده قرار بگیرید و در صورت عدم این امکان از ماسک‌های طبی استفاده کنید و حداقل یک متر از افراد دیگر فاصله داشته باشید، هوای اتاق را به خوبی تهویه کنید و در صورت امکان از یک حمام و سرویس بهداشتی اختصاصی استفاده کنید.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام