تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 40903
4. فروردين 1399 - 10:33
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تعداد 243 نفر در استان همدان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که شهرهای همدان، نهاوند و ملایر به ترتیب بیشترین موارد ابتلا رادارند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، رشید حیدری مقدم گفت: از اوایل بهمن‌ماه که این بیماری در کشور چین شایع شده بود با هماهنگی استاندار و شورای تأمین استان پشتیبانی‌های خوبی انجام شد و آموزش‌های لازم به مراکز و کادر درمانی، خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت ارائه شد.

وی اظهار داشت: در استان همدان 884 مورد مجموع افرادی بودند که با علائم حاد تنفسی به بیمارستان مراجعه کردند که شامل بیماری‌ها سرماخوردگی و آنفولانزا و دیگر بیماری‌ها بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: از این تعداد تست 625 نفر منفی شد و 243 نفر تست مثبت داشته‌اند و 150 نفر باحال خوب مرخص شده‌اند که 70 درصد این بیماران شهری و 30 درصد روستایی هستند.

حیدری مقدم ادامه داد: اگر تعداد ابتلا در استان را با جمعیت کشور مقایسه کنیم در استان همدان باید 660 نفر فرد آلوده داشته باشیم که بر اساس شاخصی به نام "بروز تجمعی " که میزان آلودگی به ازای هر 100 هزار نفر را نشان می‌دهد که این شاخص در کشور 37 نفر آلوده یا تست مثبت به ازای هر 100 هزار نفر است و این شاخص در استان همدان 14 فرد آلوده ازهر 100 هزار است.

وی گفت: تعداد استان همدان تقریباً معادل یک‌سوم آلودگی کشور است که نشان می‌دهد همکاران ما کار با دقت و زودتر انجام داده‌اند که امیدواریم این روال ادامه یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: از مجموع 884 بیمار در استان همدان 242 نفر ترخیص شده‌اند و در کل استان همدان در حال حاضر بیمار کرونا مثبت و بیماری که علائم حاد تنفسی داشته باشد 163 بیمار بستری داریم که 68 مورد تست مثبت و بقیه تست منفی هستند.

وی به ارائه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان همدان اشاره کرد و اظهار داشت: به تفکیک شهرستان‌ها اسدآباد 26 مورد، بهار 15، تویسرکان 8، رزن 19، فامنین 9، کبودرآهنگ 21، ملایر 33، نهاوند 38 و همدان 72 مورد بیمار مبتلا به کرونا دارند.

حیدری مقدم در پایان گفت: مشکلی که داریم ازلحاظ بروز تجمعی (تعداد ابتلا به ازای هر 100 هزار نفر) است که در بین شهرها اسدآباد با 26، فامنین با 23 و سپس نهاوند با 21 در 100 هزار نفر در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند