تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 40652
9. اسفند 1398 - 15:15
دبیر ستاد مدیریت بحران نهاوند گفت: سیلاب های چند روز گذشته به ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی در شهرستان نهاوند خسارت ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی وارد کرد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، ولی الله سیاوشی  معاون فرماندار و دبیر ستاد مدیریت بحران نهاوند در گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: به جز خسارت های وارده به روستاهای ذکر شده به بیش از ۵۰ منزل مسکونی نیز در شهرهای نهاوند و گیان، بر اثر آبگرفتگی، خسارت وارد شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه شیلات، خسارت ۴۰۰  میلیاردی به مزارع پرورش ماهی نهاوند وارد آمده است، خاطرنشان کرد: شهرستان نهاوند قطب تولید پرورش ماهیان سردابی قزل آلا است که این سیلاب بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد به این مزارع خسارت وارد کرده است.

بیشترین خسارات سیل به روستاهای بخش زرین دشت وارد شد

بخشدار زرین دشت نهاوند گفت:با توجه به بارندگی های اخیر سیلاب به تعدادی از روستاهای بخش زرین دشت خساراتی را وارد کرده است.

حمید موسیوند در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: به روستاهایی همچون عسگرآباد، درانه ،لیلان و بالاجوب که در مسیر سیلاب های حوضه بخش گیان، زرین دشت و بخشی از قسمت های بخش مرکزی که از مسیر نهر برزول هستند و به لحاظ توپوگرافی منطقه همه آب های سطحی در زمان بارندگی در این چهار روستا متمرکز می شوند، خساراتی وارد شده است.

وی بیان کرد:با توجه به سیل ابتدای سال جاری فروردین ماه اقدامات پیشگیرانه ای طی ماه های اخیر صورت گرفت که در کاهش بروز خسارات بسیار اثر بخش بود.

موسیوند با اشاره به جریان سیل روز گذشته ضمن تاکید وتشکیل تیم های بحران در روستاها خاطرنشان کرد: روستاهای لیلان و عسگر آباد در محاصره قرار گرفت اما خوشبختانه خسارتی به واحدهای مسکونی وارد نشد.

وی با بیان اینکه در روستای بالاجوب نیز با توجه به اینکه  سیلاب وارد روستا شدو خساراتی را به واحدهای مسکونی وارد کرد، افزود:با انتقال ادوات مکانیکی لازم به روستاهای عسگر آباد،لیلان و بالاجوب از بروز خسارات جدی پیشگیری به عمل آمد.

بخشدار زرین دشت گفت: جا دارد از تاکیدات استاندار درباره اعزام و تشکیل تیم مدیریت بحران در شهرستان و حضور میدانی در روستاهای لیلان و باباجوب وپیگیری های مجدانه فرماندار و مدیریت بحران شهرستان تقدیر و تشکر داشته باشیم.

موسیوند اظهار کرد:به علت حجم بالای نزولات آسمانی بخش زیادی از اراضی کشاورزی روستاها دچار آب گرفتگی شده است که در حال انجام برآورد آمار خسارات به این بخش وبخش مسکن روستایی توسط کارشناسان مربوطه هستیم.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا