تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 40637
8. اسفند 1398 - 8:45
مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان گفت: در روزهای گذشته بیشترین میزان بازش در استان همدان با ۱۱۸ میلی متر مربوط به شهرستان نهاوند بوده است.

به گزارش پایگاه خبر گرو، محمد حسن باقری شکیب اظهار داشت: از  دو روز گذشته شاهد بارش برف و باران در نقاط مختلف استان بودیم که در این میان نهاوند و تویسرکان با میانگین بارش 118 و 116  میلی متر بیشترین میزان بارش را به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان اینکه در ایستگاه فرودگاه همدان نیز میزان بارش 63 میلی‌متر ثبت شده است، ابراز کرد: در سایر شهرستان‌های استان نیز میزان بارش‌ها بیشتر از 60 میلی‌متر گزارش شده است.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با بیان اینکه امروز سامانه بارشی از استان خارج می‌شود، عنوان کرد: از صبح فردا باید شاهد کاهش دمای محسوس در استان باشیم.

باقری شکیب گفت: از صبح پنجشنبه حداقل دمای هوای بسیاری از شهرستان های استان به منفی 5 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. این کاهش دما تا روز جمعه در استان باقی خواهد ماند.

وی به وضعیت دمای استان در 24 ساعت گذشته اشاره کرد و ابراز کرد: در این مدت نهاوند با حداکثر دمای 8 درجه به عنوان گرمترین شهرستان استان و گل تپه با حداقل دمای منفی 1 درجه سردترین نقطه استان گزارش شده است. دمای هوا در شهرستان همدان نیز بین 7 و 0 درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با بیان اینکه میانگین بارش‌ها در اسفند ماه بیشتر از نرمال پیش‌بینی شده، اظهار داشت: این در حالی است که میزان بارش‌ها در فروردین ماه کمتر از نرمال خواهد بود.

ایستگاه سیاه‌دره نهاوند با ۲۳۰ میلی‌متر رکورددار بارش‌ها

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: طی ۳۴ ساعت گذشته به طور میانگین در استان همدان ۸۲ میلی‌متر بارش ثبت شده است.

منصور ستوده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بیشترین میزان بارندگی تجمعی در ۳۴ ساعت گذشته در ایستگاه سیاه‌دره نهاوند با ۲۳۰ میلی‌متر بوده و کمترین میزان بارش با ۳۱ میلی‌متر مربوط به گرمک رزن است.

وی با اشاره به بارش بیش از ۱۰۰ میلی‌متر در برخی از شهرهای استان، تصریح کرد: ایستگاه وسج و وراینه نهاوند با ۱۰۰ و ۱۳۶ میلیمیتر، پیهان ملایر ۱۱۳ میلیمتر، سرابی و خیرآباد تویسرکان به ترتیب ۱۱۰ میلیمتر و  ۱۲۸ میلیمتر، باباپیرعلی تویسرکان ۱۰۶ میلیمتر، رسول‌آباد بهار ۱۶۳ میلی‌متر و خسروآباد اسدآباد ۱۲۱ میلیمتر در ۳۴ ساعت گذشته بیشترین میزان بارش را داشته اند.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند