تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 40624
7. اسفند 1398 - 7:42
سرپرست جمعیت هلال احمر نهاوند با اشاره به بارش شدید باران در این شهرستان گفت: تیم‌های امدادی این نهاد با استفاده از دستگاه‌های موجود از ظهر امروز /سه شنبه/ تاکنون موفق به تخلیه آب از ۵۰ واحد روستایی شدند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حمید نوروزی بیان کرد: ۱۰ تیم چهار نفره جمعیت هلال احمر از ظهر امروز به دنبال شدت گرفتن بارندگی و طغیان رودخانه ها فعال شده و به امداد رسانی به مردم پرداختند.

وی اضافه کرد: به منظور امدادرسانی به گرفتاران در سیلاب از چندین دستگاه خودرو شامل نیسان، پیکاب دو کابین و تک کابین و خودروهای ادارت و نهادهای دولتی استفاده شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر نهاوند افزود: هم اینک مهمترین اولویت تیم‌های امدادی جمعیت هلال احمر تخلیه آب از منازل روستایی با استفاده از پمپ آب و کف کش است و امدادرسانی نیروهای این جمعیت همچنان ادامه دارد.

نوروزی ادامه داد: به منظور اسکان اضطراری ساکنان روستاها، مساجد و اماکن ورزشی پیش بینی شده اما تاکنون نیازی به استفاده از این مکان ها نبوده است.

وی گفت: با توجه به احتمال شیوع کرونا ویروس در محل های پرازدحام، برای اسکان اضطراری افراد در محل های پیش بینی شده باید تاییده اداره بهداشت و درمان شهرستان نیز دریافت شود تا شاهد سرایت و شیوع این ویروس نباشیم.

وی با بیان اینکه سه دستگاه آمبولانس برای انتقال بیماران آماده باش هستند گفت: بیشترین میزان بارندگی و خسارت مربوط به بخش زرین دشت و گیان در شهرستان نهاوند است.

بارندگی شدید و طغیان آب رودخانه ها موجب محاصره ۶ روستای نهاوند توسط سیلاب شده و هم اینک جلسه ستاد مدیریت بحران استان در نهاوند تشکیل شده است.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام