تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 40389
15. بهمن 1398 - 7:38
مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: در دهه فجر امسال دو طرح مهم بهداشتی و درمانی بااعتبار بیش از 25 میلیارد تومان در دو بیمارستان شهید قدوسی و آیت‌الله علیمرادیان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مومنعلی دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار ما ضمن تبریک فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: یکی از مهم‌ترین محورهای توسعه و مطالبات مردم ارائه خدمات بهداشتی و درمانی است و به برکت انقلاب اسلامی، شبکه بهداشت درمان نهاوند در راستای خدمت به همشهریان اقدامات خوبی انجام داده است.

وی اظهار داشت: در ابتدای سال جاری تعداد 4 پروژه شامل، مرکز خدمات جامع سلامت روستاهای گوشه، شهرک و شعبان و بهسازی بخش داخلی مردان بیمارستان علیمرادیان بااعتبار 5 میلیارد تومان در هفته سلامت افتتاح و راه‌اندازی شد و تعداد 5 پروژه نیز کلنگ زنی شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند افزود: این کلنگ زنی‌ها شامل مرکز خدمات جامع سلامت منطقه گلشن، انبار دارویی مرکز بهداشت، ساختمان پزشکان در بیمارستان شهید آیت‌الله قدوسی، دیوارکشی مرکز خدمات جامع سلامت فیروزان و ادامه تکمیل ساخت پروژه اورژانس ۱۱۵ سه‌راهی روستای فارسبان بااعتبار بیش از ۸ میلیارد تومان است که درمجموع این تعداد پروژه‌ها در حال ساخت و پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی دارند.

دارابی به پروژه‌های مهم دهه فجر امسال اشاره کرد و گفت: در این ایام مبارک ۲ پروژه مهم شامل ساماندهی بخش دوم داخلی بیمارستان آیت‌الله قدوسی و اورژانس بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان بااعتبار ۸ میلیارد تومان افتتاح می‌شوند و احداث ساختمان و جذب دستگاه "ام آر آی " بااعتبار ۱۷ میلیارد تومان که در صورت تجهیز و اتمام کارهای اولیه دستگاه مذکور راه‌اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: زمان راه‌اندازی دستگاه " ام آر آی " به اطلاع همشهریان عزیز خواهد رسید که بهره‌برداری از این دستگاه مهم‌ترین رویکردی است که می‌تواند درزمینهٔ زیرساخت‌ها و ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به نقاط مختلف شهر خدمات‌رسانی داشته باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند افزود: درزمینهٔ تجهیزات تشخیص پزشکی با همکاری ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان مجوز یک دستگاه سی‌تی‌اسکن بااعتبار ۲ میلیارد تومان از وزارت بهداشت گرفته‌شده است.

دارابی با اشاره به دیگر طرح‌های اجراشده اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی سامانه الکترونیکی "پذیرش 24" مربوط به‌نوبت دهی کلینیک تخصصی شهرستان که سالیانه بیش از 40 هزار نفر مراجعه و پذیرش بیمار دارد از دیگر کارهای انجام‌شده است.

وی ادامه داد: شهرستان نهاوند هم‌اکنون دارای 43 پزشک با انواع تخصص‌ها است که به‌صورت ویژه در بیمارستان‌ها، کلینیک تخصصی و مطب‌ها به مردم خدمات تخصصی ارائه می‌دهند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند بابیان اینکه نبود سونوگراف خانم از مطالبات مردم نهاوند است، اظهار داشت: از ابتدای دی‌ماه بیش از 12 پزشک متخصص ازجمله سونوگراف خانم به شهرستان اضافه و در حال ارائه خدمات‌دهی به همشهریان هستند و نیازهای شهرستان به لحاظ انواع متخصص تقریباً برطرف شده است.

وی گفت: خوشبختانه در تبیین سیاست‌های نظام سلامت بخصوص پزشک خانواده، تمامی مراکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی با اخذ قرارداد با پزشک خانواده از نعمت پزشک، ماما و سایر نیروها برخوردار بوده و با دلگرمی و انگیزه در قالب طرح تحول در سطح بیمارستان و پزشک خانواده به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند.

انتهای پیام/س

دیدگاه شما

پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان