تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 40252
2. بهمن 1398 - 6:05
کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان گفت: در پی ورود یک سامانه بارشی به آسمان استان، پیش‌بینی می‌شود از امشب بارش برف همدان را فراگیرد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، محمد حسن باقری شکیب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، تمام ابری، همراه با بارش باران، ریزش برف، مه و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: فعالیت این سامانه از شامگاه سه‌شنبه آغاز می‌شود و بعدازظهر چهارشنبه با ریزش برف به اوج خود می‌رسد.

باقری‌شکیب با بیان اینکه این سامانه موجی از هوای سرد را وارد استان می کند، عنوان کرد: در پی فعالیت این سامانه دمای هوای بیشتر نقاط استان کاهش یافته و دمای کمینه برخی از نقاط به ۱۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رسد.

وی ادامه داد: این سامانه از شمال غرب و از ناحیه اروپای شرقی وارد همدان شده است و دمای پایین این سامانه احتمال ریزش برف را قوی‌تر می‌کند.

باقری‌شکیب با اشاره به اینکه این سامانه روز پنجشنبه به تدریج از آسمان استان خارج می‌شود، ادامه داد: از روز جمعه سامانه جدید بارشی همدان را فرا می‌گیرد.

وی گفت: به دنبال فعالیت این سامانه بارشی افت شدید دمای هوا، یخ زدگی سطح معابر، کولاک در گردنه‌ها و لغزندگی جاده‌ها پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و گل‌تپه با هشت درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری‌شکیب اظهار داشت: دمای بیشینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دمای کمینه این شهر چهار درجه سانتی‌گراد زیر صفر گزارش شده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام