تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 40178
25. دى 1398 - 8:26
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نهاوند از آغاز ساماندهی ترمیم هیات امنای بقاع متبرکه شهرستان خبر داد و گفت: در حال حاضر کار ترمیم هیات امنا از امامزاده محمد(ع) آغاز شده و به تدریج در سایر بقاع متبرکه نیز آغاز و در حال اجراست.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت‌الاسلام فیض‌‌الله اسدپور امروز در گفت‌وگو با فارس در نهاوند اظهار کرد: به منظور رونق بخشیدن بیشتر به بقاع متبرکه و آستان مقدس امام‌زادگان به عنوان یکی از مراکز فرهنگی اثربخش در جامعه، ترمیم و تقویت هیات امنای این مراکز در دستور کار اداره اوقاف شهرستان قرار دارد.

وی افزود: این مراکز همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند یک قطب فرهنگی در هر منطقه به حساب می‌آیند که باید نسبت به آنها توجه ویژه داشت.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نهاوند هدف از کار ترمیم هیأت امنای امامزادگان را ارتقای سطح کیفی و کمی این مراکز عنوان کرد و افزود: در راستای اجرای منویات رهبری مبنی بر تبدیل این مراکز به قطب‌های فرهنگی علاوه بر انجام کارهای عمرانی فعالیت‌های خوبی در زمینه‌های فرهنگی انجام گرفته است.

وی از آغاز ساماندهی و ترمیم هیات امنای بقاع متبرکه شهرستان خبر داد و گفت: در حال حاضر کار ترمیم هیات امنا از امامزاده محمد(ع) آغاز شده و به تدریج در سایر بقاع متبرکه نیز آغاز و در حال اجراست.

اسدپور افزود: در حال حاضر کار ساماندهی بقعه متبرکه امامزاده جعفر(ع) با ۱۵۰ میلیون تومان، احداث گلدسته برای امامزاده ابراهیم(ع) با ۱۰۰ میلیون تومان و تعمیر و مرمت گنبد امامزاده بلقیس و فضل برزول با یکصد میلیون تومان در دست اجراست.

وی از مرمت تنها بقعه میراثی شهرستان خبر داد و اضافه کرد: کار مرمت و بازسازی بقعه گوشه بدیع‌الزمان با ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار و همکاری اداره میراث فرهنگی شهرستان در حال اجراست.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نهاوند در پایان افزود: در شهرستان نهاوند ۲۳ بقعه وجود دارد که مهمترین آنها امامزاده محمد و علی(ع)، امامزاده ابراهیم(ع) و امامزاده مهدی(ع) است که به عنوان مراکز فرهنگی فعالیت‌های مختلفی در آنها انجام می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین