تازه های سایت

کد مطلب: 39910
2. دى 1398 - 8:14
رئیس اداره سوادآموزی نهاوند:
نرخ باسوادی در نهاوند 97 درصد است
رئیس اداره سوادآموزی نهاوند گفت: نهاوند سومین شهر باسواد استان بعد از همدان و ملایر با نرخ باسوادی 97 درصد است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، علیرضا سوری در گفت‌وگو با خبرنگار ما بابیان اینکه باید برای ریشه‌کنی بی‌سوادی تلاش کنیم گفت: امسال در شهرستان نهاوند برنامه‌هایی برای باسواد کردن افراد جامانده از تحصیل در حال اجرا است.

وی اظهار داشت: کلاس‌های سوادآموزی در 3 بخش سوادآموزی، انتقال و تحکیم برگزار می‌شود و سالانه درمجموع این کلاس‌ها 300 نفر در شهرستان باسواد می‌شوند.

رئیس اداره سوادآموزی نهاوند افزود: از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون 21 کلاس سوادآموزی، 11 کلاس انتقال و 17 کلاس تحکیم برگزارشده است.

وی با اشاره به اهمیت سوادآموزی در دنیای امروز گفت: باید همه برای ریشه‌کنی بی‌سوادی همکاری کنند چون نقش سواد در خیلی از مسائل و روابط اجتماعی تأثیرگذار است.

سوری اظهار داشت: نرخ باسوادی در استان همدان 95 درصد و در شهرستان نهاوند 97 درصد است که این نرخ از بین جمعیت 10 تا 49 سال محاسبه می‌شود.

وی افزود: بعد از شهرهای همدان و ملایر شهرستان نهاوند سومین شهر باسواد استان همدان است که از نرخ باسوادی در این شهرستان از میانگین کشوری بالاتر است.

رئیس اداره سوادآموزی نهاوند با اشاره به برگزاری دوره‌های مختلف باسوادی در شهرستان گفت: امسال تاکنون 145 نفر در شهرستان برای باسواد شدن ثبت‌نام کرده‌اند و در کلاس‌ها و یا در منزل توسط پشتیبان‌ها به سوادآموزی مشغول هستند.

وی بیان داشت: در دوره انتقال به کلاس‌های بالاتر نیز 115 نفر ثبت‌نام کرده‌اند و در بخش تحکیم دوره نیز 220 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

سوری در پایان گفت: در کنار سوادآموزی باهدف ارائه مهارت‌های فنی وزندگی به سوادآموزان دو مرکز یادگیری محلی در نهاوند راه‌اندازی شده است که در روستای فیازمان و شهر گیان فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/س

دیدگاه شما