تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 39904
1. دى 1398 - 9:05
رئیس بسیج فرهنگیان استان همدان از اجرای طرح اعتلای بسیج فرهنگیان در مدارس استان همدان باهدف توانمندسازی فرهنگیان و آگاهی بخشی به دانش‌آموزان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، سرهنگ محمد مولایی در جلسه هماهنگی اجرای طرح "اعتلای بسیج فرهنگیان " در آموزش‌وپرورش نهاوند گفت: با توجه به اینکه دشمنان در جنگ نرم دانش‌آموزان ایران اسلامی را هدف قرارگرفته‌اند باید با برنامه‌ریزی و آگاهی بخشی به مقابله با ترفندهای دشمنان بپردازیم.

وی اظهار داشت: دشمنان امروز با استفاده از فضای مجازی درصد ضربه زدن به قشر جوان و دانش‌آموز کشور هستند بنابراین در راستای آگاهی بخشی به دانش‌آموزان باید تلاش کنیم.

مولایی به اجرای طرح اعتلای بسیج فرهنگیان در این راستا اشاره کرد و گفت: این طرح با همکاری آموزش‌وپرورش و بسیج فرهنگیان در تعدادی از مدارس استان همدان اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: در این طرح آسیب‌ها و چالش‌های اجتماعی مدارس و دانش‌آموزان شناسایی می‌شود و باهدف حل این مشکلات و بررسی آن‌ها این طرح اجرا می‌شود.

رئیس بسیج فرهنگیان استان همدان افزود: طرح اعتلا در راستای سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش است و باعث توانمندی فرهنگیان در مقابل جنگ نرم و مصونیت دانش‌آموزان می‌شود.

وی با اشاره به مزایای این طرح گفت: با توجه به اهمیت آموزش‌وپرورش این طرح می‌تواند باعث ساختن نسل جوان و آینده‌ساز کشور شود و زمینه ارتقای سطح آگاهی معلمان و تصمیم گیران است.

مولایی اظهار داشت: فضای مجازی و آسیب‌های مرتبط با آن محور این طرح است و راهکارهایی عملی برای مقابله با تهدیدات این فضا در اختیار اعضا و درنهایت دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: بصیرت افزایی فرهنگیان و دانش‌آموزان و برنامه‌ریزی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از دیگر مزایا و اهداف اجرای طرح اعتلای بسیج فرهنگیان است.

رئیس بسیج فرهنگیان نهاوند افزود: در سطح استان تعدادی مدرسه برای اجرای طرح در نظر گرفته‌شده است و در سال‌های آینده تعداد مدارس هدف بیشتر می‌شود که در نهاوند نیز این طرح در 8 مدرسه اجرا می‌شود.

وی به ارکان اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: در هر مدرسه اجرای طرح یک تیم شش‌نفره متشکل از مدیر و معاون مدرسه، یکی از معلمان آموزش‌دیده این طرح، نماینده بسیج فرهنگیان، نماینده انجمن اولیا و مربیان و معاون پرورشی مدرسه معضلات را بررسی و راهکار ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/س

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام