تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 39674
11. آذر 1398 - 8:44
رئیس اداره صمت شهرستان نهاوند گفت: نظارت بر بازار نهاوند همچنان ادامه دارد که در همین راستا غرفه‌های میادین میوه و تره‌بار موظف به صدور فاکتور معتبر با مهر و امضا و درج قیمت به مغازه‌داران می‌باشند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، بیژن ترابیان در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: اکیپ‌های بازرسی اداره صمت در سطح بازار شهرستان باهدف کنترل قیمت‌ها و برخورد با متخلفان حضور فعال دارند و از واحدهای مختلف صنفی بازرسی می‌کنند.

وی اظهار داشت: درگشت مشترک نظارت و بازرسی از واحدهای فروش پوشاک دو مغازه به دلیل عدم درج قیمت جریمه شدند و تذکراتی نیز به دیگر واحدهای صنفی داده شد.

رئیس اداره صمت نهاوند افزود: یک واحد عرضه‌کننده پوشاک در جریان بازرسی روز گذشته به دلیل تخلف با دستور رئیس تعزیرات پلمپ شد.

وی بیان داشت: این واحد متخلف که فاقد پروانه کسب بود و اخطار پلمپ دریافت کرده بود که با حضور رئیس تعزیرات و صدور حکم در محل وقوع جرم توسط اداره اماکن نیروی انتظامی پلمپ و فرد متخلف با تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی شد.

ترابیان گفت: عرضه‌کنندگان پوشاک باید قبل از قرار دادن اجناس در ویترین نسبت به نصب اتیکت و درج قیمت آن اقدام نمایند تا حقوق مصرف‌کنندگان نسبت به آگاهی از قیمت دقیق پوشاک رعایت شود.

وی در ادامه به بازرسی از میدان میوه و تره‌بار اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به شکایات واصله مبنی بر گران‌فروشی در میدان میوه و تره‌بار بااطلاع مردم می‌رساند غرفه‌های میادین میوه و تره‌بار موظف به صدور فاکتور معتبر با مهر و امضا و درج قیمت به مغازه‌داران می‌باشند.

رئیس اداره صمت نهاوند افزود: مغازه‌داران و فروشگاه‌های عرضه میوه و تره‌بار نیز باید با احتساب درصد سود مجاز باید نسبت به عرضه میوه اقدام نمایند.

وی عنوان کرد: با توجه به تشدید بازرسی‌های در آذرماه از میادین، بازار روز و میوه‌فروشی‌ها در صورت مشاهده تخلف و گران‌فروشی پرونده تشکیل و برای جرائم مجازات قانونی تعیین خواهد شد.

ترابیان گفت: از مصرف‌کنندگان و شهروندان انتظار داریم مراتب تخلف را با سامانه ۱۲۴ این اداره یا شماره ۱۳۵ تعزیرات حکومتی گزارش کنند.

انتهای پیام/س

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام