تازه های سایت

کد مطلب: 39635
7. آذر 1398 - 16:28
با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین
پارک کرامت و بازپروری در نهاوند افتتاح شد
اردوگاه بازپروری کار، درمان و صیانت از معتادین متجاهر استان همدان موسوم به پارک کرامت در نهاوند افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و جمعی از مسئولان استانی و محلی پروژه اردوگاه کرامت و صیانت نهاوند افتتاح شد.

این طرح در زمینی به مساحت 5 هزار مترمربع ساخته‌شده است که شامل بیش از 2 هزار مترمربع بنا و ساختمان‌های مختلف است.

در بخش‌های مختلف این پارک سالن آسایشگاه و اجتماعات به مساحت 540 مترمربع ساختمان اداری، سرویس بهداشتی، درمانگاه و غذاخوری به مساحت 900 مترمربع بناشده است.

در پارک کرامت نهاوند در فاز اول کارگاه مهارت‌آموزی به مساحت 630 مترمربع در راستای آموزش انواع مهارت‌ها توسط مربیان آموزش‌دیده ساخته و آماده استفاده است.

برای حصارکشی این طرح 900 متر طول از دیوارهای بتنی پیش‌ساخته کارشده است و محیط مناسبی را برای بازپروری معتادان فراهم آورده است.

در فاز دوم این طرح بزرگ سالن ورزشی، سالن پذیرش و ملاقات و کارگاه دم مهارت‌آموزی به مساحت 1200 متر طراحی و اجرا خواهد شد.

برای مهارت‌آموزی معتادانی که در این مرکز تحت بازپروری قرار می‌گیرند گلخانه‌ای 2 هکتاری در نظر گرفته‌شده است تا نسبت به آموزش آن‌ها در این گلخانه اقدام شود.

این طرح بااعتباری حدود 7 میلیارد تومان احداث‌شده است و مرکز نگهداری معتادان متجاهر استان همدان است.

آورده بسیج در این طرح 4 میلیارد و 450 میلیون تومان است و 2 میلیارد و 500 میلیون تومان نیز آورده ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

این پارک ظرفیت پذیرش 400 معتاد متجاهر را برای بازپروری و ارائه آموزش‌های مهارتی دارد که در فاز اول 100 نفر در این مرکز پذیرش خواهند شد.

هدف از اجرای این طرح پیشگیری، درمان و صیانت و مهارت‌آموزی معتادان متجاهر و پذیرفتن این افراد توسط جامعه پس از خروج از این مرکز است.

این طرح باهم افزایی چندین دستگاه مانند بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی، ستاد مبارزه با مواد مخدر، فنی و حرفه‌ای، جهاد کشاورزی و دستگاه قضایی و نیروی انتظامی اجرا می‌شود و با مدیریت سپاه فعالیت خواهد کرد.

در پارک کرامت نهاوند معتادین متجاهر پس از ورود به این مرکز نسبت به رهایی از بند اعتیاد زیر نظر پزشک بازپروری می‌شوند و سپس در بخش‌های مختلف این پارک نسبت به فراگیری مهارت‌های مختلف تحت آموزش قرار می‌گیرند و سپس به آغوش جامعه بازمی‌گردند.

دیدگاه شما

پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس