تازه های سایت

کد مطلب: 39610
6. آذر 1398 - 8:26
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت : در موج شیوع آنفولانزا ۷۳ مورد بیمار مبتلا به آنفولانزا در همدان داشته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری گرو، منوچهر کرمی در خصوص شیوع آنفولانزا در همدان با بیان اینکه هرساله این ویروس در سراسر کشور در این فصل سال شیوع می‌یابد، اظهار کرد: ۹۸ درصد از افرادی که مبتلا به آنفولانزای فصلی می‌شوند طی دوره بیماری بدون هیچ مشکلی بهبود می‌یابند.

وی با اشاره به اینکه ۲ تا ۳ درصد بیمارانی که دچار آنفولانزا می‌شوند با مشکل ریوی و تنگی نفس درگیر می‌شوند، افزود: افرادی که بر اثر آنفولانزا دچار مرگ می‌شوند توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان مورد آزمایش دقیق قرار می‌گیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با تاکید بر اینکه کودکان زیر ۵ سال، سالمندان و بیماران دارای دیابت و سرطان باید در برابر این بیماری مراقبت بیشتری داشته باشند، ادامه داد: این بیماری با علایم شدید تنفسی همراه است.

کرمی با اشاره به اینکه تاکنون در موج شیوع آنفولانزا ۷۳ مورد بیمار مبتلا به آنفولانزا در همدان داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: تعدادی از این افراد بستری هستند و تعدادی دیگر نیز به طور کامل بهبود یافته‌اند.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان در حال بررسی و آزمایش افرادی است که بر اثر آنفولانزا فوت شده‌اند و نتایج این بررسی در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

کرمی در خصوص پیشگیری از این بیماری به همشهریان همدانی توصیه کرد: افراد سالم در مکان‌هایی که پرتجمع و تهویه کمتری دارد کمتر حضور یابند و از ماسک معمولی در مکان‌های پرخطر استفاده کنند.

وی یادآور شد: افراد مبتلا به آنفولانزا نیز حتما علاوه بر استراحت کامل در منزل بیشتر مایعات طبیعی بنوشند.

دیدگاه شما

پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان