تازه های سایت

کد مطلب: 39398
19. آبان 1398 - 8:56
رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: سالیانه بیش از 50 هزار نفر به کلینیک تخصصی شهرستان مراجعه می‌کنند و ۱۷ مرکز بهداشتی و درمانی به‌صورت ویژه به مردم خدمات ارائه می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مومنعلی دارابی در نشست خبری با خبرنگاران گفت: به برکت نظام مقدس اسلامی و در راستای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شهروندان اقدامات خوب و بسیار مطلوبی در شهرستان انجام‌شده است.

وی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین محورهای توسعه، ارائه خدمات پزشکی بهداشتی و درمانی است و در شهرستان نیز قدم‌های خوبی برداشته‌شده است و تجهیزات و اماکن ارائه خدمات در وضعیت خوبی قرار دارند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند افزود: با همکاری مسئولان بیش از ۲ میلیارد تومان تجهیزات مختلف برای شهرستان خریداری‌شده است و در سال‌های اخیر بیش از ۵۰ هزار مترمربع زیرساخت در حوزه بهداشت و درمان نهاوند ایجادشده است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر چندین پروژه فعال در شهرستان داریم که در نقاط مختلف شهرستان در حال انجام هستند و پیشرفت‌های خوبی دارند.

دارابی گفت: درزمینهٔ تجهیزات پزشکی با همکاری ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان حدود 2 میلیارد تومان جهت خرید تجهیزات جراحی عمومی، مغز و اعصاب و ارتوپدی از وزارت بهداشت به سیستم تزریق‌شده است.

وی افزود: اقدام مثبت دیگر در بخش درمان دریافت بک دستگاه MRI جهت ارائه خدمات به همشهریان است که با تکمیل ساختمان آن به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند اظهار داشت: از زمان راه‌اندازی بخش جراحی به‌خصوص جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان شهید قدوسی اعمال جراحی زیادی در این بیمارستان انجام می‌شود و خرید ست جراحی مغز و اعصاب نقش ویژه‌ای در انجام این اعمال جراحی دارد.

وی گفت: سالیانه بیش از 50 هزار نفر به کلینیک تخصصی شهرستان مراجعه می‌کنند و همچنین در ۱۷ مرکز بهداشتی و درمانی به‌صورت ویژه به مردم خدمات ارائه می‌شود.

 دارابی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۴۳ پزشک متخصص در شهرستان نهاوند در حال ارائه خدمت هستند و از ابتدای امسال نیز 7 پزشک عمومی جذب‌شده‌اند.

وی افزود: ۱۵ مرکز جامع خدمات سلامت به‌صورت بیتوته و ۲ مرکز به‌صورت شبانه‌روزی در نقاط شهری و روستایی خدمات با ترکیبی کامل متشکل از پزشکان، پرستار، ماما، آزمایشگاه و داروخانه را انجام می‌دهند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: دیگر خدمات بهداشتی نیز در قالب 87 خانه بهداشت و ۳ پایگاه سلامت در مناطق شهری و روستایی به همشهریان خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از رویکردهای بخش بهداشت و درمان نهاوند ارائه خدمات دندانپزشکی از طریق کلینیک سیار دندانپزشکی به شهروندان است که حدود 2 هزار خدمت در سطح شهرستان انجام‌شده است.

دارابی افزود: حدود 2 هزار مورد جراحی ارتوپدی در بیمارستان شهید آیت‌الله قدوسی انجام‌شده است و در حال حاضر ۲ پزشک متخصص به‌صورت شبانه‌روزی در شهرستان نهاوند در حال فعالیت هستند.

وی در پایان گفت: هدف ما خدمت به مردم و تأمین اسلامت شهروندان است و کمبودهایی هم در این بخش‌ها داریم که با همکاری مردم و مسئولان درصدد رفع آن‌ها هستیم.

انتهای پیام/س

دیدگاه‌ها

نهاوند یک قطب است و نیازمند دانشگاه علوم پزشکی است.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان