تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 39398
19. آبان 1398 - 8:56
رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: سالیانه بیش از 50 هزار نفر به کلینیک تخصصی شهرستان مراجعه می‌کنند و ۱۷ مرکز بهداشتی و درمانی به‌صورت ویژه به مردم خدمات ارائه می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مومنعلی دارابی در نشست خبری با خبرنگاران گفت: به برکت نظام مقدس اسلامی و در راستای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شهروندان اقدامات خوب و بسیار مطلوبی در شهرستان انجام‌شده است.

وی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین محورهای توسعه، ارائه خدمات پزشکی بهداشتی و درمانی است و در شهرستان نیز قدم‌های خوبی برداشته‌شده است و تجهیزات و اماکن ارائه خدمات در وضعیت خوبی قرار دارند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند افزود: با همکاری مسئولان بیش از ۲ میلیارد تومان تجهیزات مختلف برای شهرستان خریداری‌شده است و در سال‌های اخیر بیش از ۵۰ هزار مترمربع زیرساخت در حوزه بهداشت و درمان نهاوند ایجادشده است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر چندین پروژه فعال در شهرستان داریم که در نقاط مختلف شهرستان در حال انجام هستند و پیشرفت‌های خوبی دارند.

دارابی گفت: درزمینهٔ تجهیزات پزشکی با همکاری ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان حدود 2 میلیارد تومان جهت خرید تجهیزات جراحی عمومی، مغز و اعصاب و ارتوپدی از وزارت بهداشت به سیستم تزریق‌شده است.

وی افزود: اقدام مثبت دیگر در بخش درمان دریافت بک دستگاه MRI جهت ارائه خدمات به همشهریان است که با تکمیل ساختمان آن به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند اظهار داشت: از زمان راه‌اندازی بخش جراحی به‌خصوص جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان شهید قدوسی اعمال جراحی زیادی در این بیمارستان انجام می‌شود و خرید ست جراحی مغز و اعصاب نقش ویژه‌ای در انجام این اعمال جراحی دارد.

وی گفت: سالیانه بیش از 50 هزار نفر به کلینیک تخصصی شهرستان مراجعه می‌کنند و همچنین در ۱۷ مرکز بهداشتی و درمانی به‌صورت ویژه به مردم خدمات ارائه می‌شود.

 دارابی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۴۳ پزشک متخصص در شهرستان نهاوند در حال ارائه خدمت هستند و از ابتدای امسال نیز 7 پزشک عمومی جذب‌شده‌اند.

وی افزود: ۱۵ مرکز جامع خدمات سلامت به‌صورت بیتوته و ۲ مرکز به‌صورت شبانه‌روزی در نقاط شهری و روستایی خدمات با ترکیبی کامل متشکل از پزشکان، پرستار، ماما، آزمایشگاه و داروخانه را انجام می‌دهند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: دیگر خدمات بهداشتی نیز در قالب 87 خانه بهداشت و ۳ پایگاه سلامت در مناطق شهری و روستایی به همشهریان خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از رویکردهای بخش بهداشت و درمان نهاوند ارائه خدمات دندانپزشکی از طریق کلینیک سیار دندانپزشکی به شهروندان است که حدود 2 هزار خدمت در سطح شهرستان انجام‌شده است.

دارابی افزود: حدود 2 هزار مورد جراحی ارتوپدی در بیمارستان شهید آیت‌الله قدوسی انجام‌شده است و در حال حاضر ۲ پزشک متخصص به‌صورت شبانه‌روزی در شهرستان نهاوند در حال فعالیت هستند.

وی در پایان گفت: هدف ما خدمت به مردم و تأمین اسلامت شهروندان است و کمبودهایی هم در این بخش‌ها داریم که با همکاری مردم و مسئولان درصدد رفع آن‌ها هستیم.

انتهای پیام/س

دیدگاه‌ها

نهاوند یک قطب است و نیازمند دانشگاه علوم پزشکی است.

دیدگاه شما