تازه های سایت

کد مطلب: 39095
24. مهر 1398 - 9:04
رئیس فدراسیون وزنه برداری کشورمان گفت: به هیچ عنوان با کیانوش رستمی مماشات نخواهیم کرد و او باید در چارچوب قانون به کارش ادامه ده

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، ناکامی کیانوش رستمی در رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ تایلند و تمرینات مستقل و تکروی‌های او در چند سال اخیر باعث شد تا انتقادات فراوانی متوجه او شود. در همین راستا علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری در واکنش به این موضوع گفت: تا به امروز خیلی با کیانوش رستمی مماشات شده اما از این پس دیگر اینگونه نخواهد بود و او باید مثل تمامی ملی پوشان در چارچوب قوانین حرکت کند. کیانوش قبل از المپیک ریو طبق برنامه ها و قوانین مدون پیش رفت اما رفته رفته همه چیز تغییر کرد و بی توجهی به این مساله باعث شد او حالا با این وضعیت مواجه باشد.

 وی افزود: او توجهی به برنامه های تیم ملی نداشت و خواستار تمرینات انفرادی بود. کیانوش علاوه بر بی توجهی به رکوردگیری و قوانین تیم ملی، حتی به حرف های برادرش هم توجهی نکرد تا در نهایت به این شرایط برسد. در غیر اینصورت نه تنها خودش با مشکل مواجه نشده بود بلکه تیم ایران هم می‌توانست نایب قهرمان جهان شود، اما این فرصت از دست رفت.

مرادی با تاکید بر اینکه نگاه فدراسیون به تمام قهرمانان عادلانه و پدرانه است گفت: با توجه به سهمیه های المپیکی تنها یک نفر در دسته ۹۶ کیلوگرم می‌تواند به گزینشی المپیک اعزام شود و در نهایت تنها ۲ وزنه‌بردار باید به المپیک بروند. ما بطور کامل طبق چارچوب‌های فدراسیون و نظم و انضباط گام بر می داریم که این حرکت نیز به صورت مستمر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:
 

ادعای کودکانه و مضحک کیانوش رستمی/ قهرمانِ ناکامی که جای عذرخواهی طلبکار است!

کودکانی که بوی کیانوش می‌دهند

واکنش کیانوش رستمی به اولتیماتوم رئیس فدراسیون

 

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری به مورد عجیبی در خصوص وزنه زدن کیانوش رستمی در لیگ هم اشاره کرد و گفت: او در مسابقات جهانی به ما گفت آرنجش آسیب دیده و نمی تواند در دو ضرب وزنه بزند اما چند روز بعد در کمال تعجب دیدیم که در لیگ ۱۷۰ کیلوگرم یک ضرب و ۲۱۵ کیلوگرم در دو ضرب را ثبت کرد! سوال اینجاست که چرا او در لیگ با این وزنه‌ها شروع می‌کند، اما در تیم ملی این انتخاب‌ها را نداشت تا به تیم ملی لطمه بخورد؟

وی در توضیح دلایل مربیگری برادر کیانوش رستمی نیز گفت: او خودش برادرش را انتخاب کرد و ما هم تایید کردیم، اما از این به بعد نمی‌پذیریم. تا امروز خیلی با رستمی مماشات کرده‌ایم ولی از این به بعد باید در چارچوب قوانین فعالیت کند. ما حتی در خصوص مربی خارجی هم معتقدیم با محدودیت‌هایی مواجه هستیم که باید مدیریت بهتری شود.

رئیس فدراسیون وزنه برداری که با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» گفتگو می کرد در خصوص درخواست اردوهای خارج از کشور و مربی خارجی از سوی کیانوش رستمی هم گفت: وظیفه ما این است که تعهدات ملی را هم در نظر بگیریم. چرا باید پول‌مان را در گلوی مربی خارجی بریزیم؟

منبع: مهر

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام