تازه های سایت

کد مطلب: 39073
23. مهر 1398 - 8:21
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش نهاوند گفت: امسال ۶۶ آموزشگاه نهاوند به عنوان مدارس مجری طرح مروج سلامت برگزیده و تمام آنها موفق به کسب ستاره شدند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، نسرین ساکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نهاوند اظهار کرد: مدارس مروج سلامت، نظامی برای ارتقای سلامت روحی و روانی دانش‌آموزان و رسیدن به حیات طیبه است که با همکاری وزارت بهداشت و مشارکت فعالانه اولیای مدارس، اولیای دانش‌آموزان و دانش‌آموزان از سال ۸۶ در مدارس به اجرا درآمده است.

وی افزود: امسال ۶۶ آموزشگاه به عنوان مدارس مجری طرح مروج سلامت برگزیده شدند که تمام آنها موفق به کسب ستاره و از این تعداد تاکنون ۱۵ مدرسه پنج ستاره شده‌اند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش نهاوند در خصوص برنامه‌های مدارس مروج سلامت افزود: برنامه جامع سلامت، ارائه خدمات بالینی، سلامت محیط، بهبود تغذیه، تحرک فیزیکی، ارتقای سلامت کارکنان، خدمات سلامت روان و مشاوره‌ای، مشارکت والدین و جامعه در برنامه‌های سلامت از جمله مواردی است که در مدارس مروج سلامت به آنها پرداخته می‌شود.

وی به رویکردهای این مدارس برای توانمندسازی دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: این مدارس رویکرد لازم برای توانمندسازی جهت انتقال و ارتقای فرهنگ خود مراقبتی به دانش‌آموزان را دارا بوده و شیوه‌های سالم زیستن، بالا بردن حس اعتماد به نفس، سالم کار کردن و تقویت مهارت‌های ارتباطی را به آنان آموزش می‌دهد.

ساکی در خصوص ستاره‌دار شدن این مدارس نیز اضافه کرد: این مدارس بر اساس شاخص‌های عملکردی از نظام رتبه‌بندی خاص خود برخوردار بوده و با ارزیابی‌هایی که از آنها صورت می‌گیرد، از یک ستاره تا پنج ستاره رتبه‌بندی می‌شوند که پنج ستاره شدن آنها به منزله کسب امتیاز کامل و اجرای شاخص‌های مدنظر است.

وی در خصوص اقدامات مدارس مروج سلامت نیز گفت: در این مدارس الگوهای تغذیه سالم بهبود یافته و همچنین از رفتارهای مخاطره‌آمیز دانش‌آموز پیشگیری می‌شود.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش نهاوند افزود: در این مدارس بخش بهداشت محیط مدارس نیز مدنظر قرار دارد به طوری که چک لیست‌هایی برای نظارت بر عملکرد مدارس تهیه شده و با تکمیل آنها وضعیت ارتقا و رشد آنها مشخص می‌شود.

وی یکی دیگر از برنامه‌های این مدارس را موضوع فعالیت‌های فیزیکی دانست و گفت: ممیزی‌های داخلی و خارجی نیز در این مدارس برای ارزیابی از عملکردها انجام می‌شود.

ساکی خاطرنشان کرد: ممیزی‌ها به دو شکل داخلی و خارجی است که ممیز داخلی طبق چک لیست توسط اولیای دانش‌آموزان و ممیزی خارجی نیز توسط کارشناسان مرکز بهداشت انجام می‌شود و در پایان گزارشی از عملکرد هر واحد ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام