تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 39054
21. مهر 1398 - 9:06
در این مطلب با علل بروز عفونت‌های دندانی و روش‌های درمان آن از طریق طب سنتی آشنا می‌شوید.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان درباره درمان عفونت دندانی با طب سنتی اظهار کرد: یکی از عواملی که می‌تواند موجب استرس و مشکلات روانی فرد شود درد دندان‌هاست. عفونت و پوسیدگی دندان‌ها به دلیل خرابی‌های ریشه دندان یا لثه‌ها است که آسیب دیده‌اند.  پوسیدگی دندان‌ها و رسیدن آن به عصب و ریشه موجب عفونت لثه‌ها یا شکستگی آنها می‌شود. ممکن است گاهی این شکستن‌ها به دلیل باز کردن پسته،  بادام،  گردو،  فندق اتفاق بیفتد که با به وجود آمدن این نوع عارضه، باکتری‌ها به راحتی به دهان راه پیدا می‌کنند.

وی در ادامه افزود : عامل دیگری که موجب پوسیدگی دندان می‌شود بوی بد دهان است. بیماری آبسه هم می‌تواند در به وجود آمدن این نوع عارضه تاثیر داشته باشد.

متخصص دندان گفت: خوردن غذاهای بیش از حد گرم یا  سرد مانند مواد نشاسته‌ای، قندی می‌تواند به عفونت دندان‌ها کمک کند. از جمله عوارض این نوع بیماری می‌توان به  سردرد،  تب شدید، اضطراب، استرس و تنش‌های عصبی و بی‌خوابی اشاره کرد. عفونت دندان یا همان آبسه زمانی بروز می‌کند که دندان‌ها پوسیده شده و باکتری‌ها به راحتی به لثه‌ها و استخوان‌ها  نفوذ کرده باشند. با وجود این عفونت‌ها، دندان‌ها و لثه‌ها دچار ورم و درد خواهند شد.وی درباره درمان این نوع عارضه بیان کرد: افراد مبتلا می‌توانند یک حبه سیر خوردکرده در کنار دندانی که درد می‌کند بگذارند یا آب به همراه نمک مخلوط کرده هر شب در دهانشان بچرخانند تا دندان‌هایشان به خوبی ضدعفونی شود. معمولاً به دلیل دردی که فرد مبتلا تحمل می‌کند، وی دچار بیماری‌های روانی و عصبی می‌شود که بهتر است فرد مبتلا سنبل‌الطیب یا بابونه یا اسطوخودوس مصرف کند. به طور کلی درد دندان‌ها  ممکن است موجب یک فوریت پزشکی شود که  فرد باید فوراً به پزشک مربوطه مراجعه کند.

متخصص دندان تاکید کرد: افراد  می‌توانند از طب سنتی برای رفع درد دندان‌های خود استفاده کنند اما اگر پوسیدگی و عفونت شدت داشته باشد فرد مبتلا باید فوراً به پزشک مراجعه کند تا بیماری به سرطان تبدیل  نشود. استفاده از میخک برای درمان دندان‌ها بسیار مفید است. برای رفع دندان درد مخلوط میخک، بابونه و عسل  هم می‌تواند تاثیر بسزایی بگذارد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام