تازه های سایت

کد مطلب: 39048
21. مهر 1398 - 8:49
رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند از آماده‌باش مراکز درمانی این شهرستان به‌صورت ۲۴ ساعته و فعالیت ۳ داروخانه جهت ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مومنعلی دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی و عبور خیل عظیم عاشقان امام حسین (ع) از شهرستان نهاوند کلیه مراکز درمانی شهرستان در آماده‌باش هستند.

وی اظهار داشت: شهرستان نهاوند به دلیل تردد زائران به سمت استان کرمانشاه و مرزهای مهران و خسروی میزبان زائرانی از سراسر کشور است و ما نیز تلاش داریم در بخش بهداشت و درمان بیشتر خدمات را به آن‌ها ارائه دهیم.

دارابی افزود: کمیته درمان و بهداشت ستاد اربعین نهاوند با مسئولیت شبکه بهداشت نهاوند با برگزاری جلسات هماهنگی با مسئولان و ستاد داخلی خود آمادگی لازم برای پذیرش زائران و ارائه خدمات درمانی را دارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: کادر کنترل و پیشگیری از بیماری‌های واگیر و کارشناسان بهداشت و سلامت محیط و تغذیه مرکز بهداشت در مسیرهای راهپیمایی و ایستگاه‌های صلواتی بر تغذیه، آب و کنترل بیماری‌ها نظارت دارند.

وی اظهار داشت: این کارشناسان آخرین مراقبت‌های بهداشت فردی، محیطی و راه‌های مهار بیماری‌های واگیر را به زائران آموزش می‌دهند.

دارابی افزود: آماده‌باش کامل فوریت‌های پزشکی و استقرار کامل ۲ تیم از فوریت‌های پزشکی در موکب میدان سیدالشهدای نهاوند و موکب شهر فیروزان برای خدمات‌رسانی بهداشتی و درمانی و اعزام در مواقع ضروری انجام می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: آماده‌باش کامل بیمارستان شهید آیت‌الله قدوسی و آیت‌الله علیمرادیان خصوصاً اورژانس هر دو بیمارستان و ارائه ویزیت رایگان به زائرانی که خارج از شهرستان دچار بیماری یا حوادث می‌شوند برای این ایام برنامه‌ریزی‌شده است.

وی اظهار داشت: مراکز خدمات جامع سلامت شهر فیروزان به‌صورت شبانه‌روزی و درمانگاه‌های روستاهای “گوشه ” و “سعدوقاص ” که در مسیر عبور زائران هستند به‌صورت اداری و درمانگاه پارس و سلامت به‌صورت شبانه‌روزی جهت خدمت‌رسانی به زائرین در حالت آماده‌باش هستند.

دارابی افزود: ۳ داروخانه به‌صورت شبانه‌روزی در شهر نهاوند و یک داروخانه در شهر فیروزان و یک داروخانه پشتیبان در ایام تعطیل آماده ارائه خدمات به زائرین هستند.

وی در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم خدمات خوبی به زائرانی که از شهرستان نهاوند عبور می‌کنند ارائه دهیم و قدم کوچکی در راستای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن مراسم اربعین حسینی برداریم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام