تازه های سایت

کد مطلب: 38684
22. شهريور 1398 - 12:54
بصیرت و بینش آحاد جامعه تقلای موج‌سازان و موج‌سواران در اجرای سناریویی تازه علیه نظام و انقلاب به بهانه ماجرای خودسوزی دختر هوادار فوتبال را ناکام گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری گرو، برخی از نمایندگان مجلس و سلبریتی‌ها در یک اقدام قابل تامل به بهانه درگذشت دختر جوانی که چندی پیش خود را به آتش کشیده بود، فضای مجازی را به آتش کشیده و سعی در تحریک افکارعمومی کرده‌اند. این درحالی است که به گفته برخی از اعضای خانواده آن مرحومه، هیچ یک از مدعیان امروز، روزهای گذشته هیچ سراغی از این دختر رنجور نگرفته بودند!

ماجرا این گونه رقم خورد که در عصر روز 11 شهریور ماه جاری،‌مرکز رسانه قوه‌قضائیه طی اطلاعیه‌ای از خودسوزی خانمی در مقابل یکی از واحدهای قضایی تهران خبر داد؛ خانمی که بعداً مشخص شد سحر خدایاری نام دارد و 22  ساله است.

براساس اطلاعیه منتشر شده از سوی مرکز رسانه قوه‌قضائیه،‌ این فرد در اسفندماه سال 97 و در حالیکه پوشش نامناسب داشته است، با مامورین نیروی انتظامی درگیر می‌شود و به آنها توهین می کند که مستندات لازم در همین رابطه از ناحیه مأمورین تهیه و به دادسرای تهران تحویل می‌شود. بر همین اساس برای متهم مورد اشاره با عنوان جریحه‌دار کردن عفت عمومی و توهین به مأمورین پرونده قضائی تشکیل شده است که نامبرده از همان زمان تاکنون با صدور قرار تامین آزاد بوده و امروز به دادگاه مراجعه می‌کند.

در بخش دیگری از اطلاعیه مزبور آمده است: در هنگام مراجعه فرد مورد اشاره، رئیس دادگاه به واسطه فوت یکی از بستگانش در مرخصی به سر می‌برده و برای این فرد هیچ اقدام قضائی به عمل نیامده است و مقرر می‌شود در وقت دیگری به مرجع قضائی مراجعه کند که نامبرده پس از خروج از واحد قضائی با بنزینی که از قبل تهیه کرده بود، مبادرت به خودسوزی می‌کند که بلافاصله به بیمارستان منتقل شد و هم اکنون تحت مراقبت پزشکی است و  تاکنون برای فرد مورد اشاره دادگاهی برگزار نشده و فرد مورد اشاره حکم محکومیت ندارد.

در نهایت این دختر 22 ساله که اسفند سال 97 هنگام ورود به ورزشگاه آزادی با لباس و چهره پسرانه برای تماشای دیدار استقلال و العین با مأموران درگیر و بازداشت شده، روز یکشنبه هفته جاری بر اثر شدت جراحات ناشی از سوختگی جان خود را از دست داد. 

انتشار خبر مرگ دختر جوان، واکنش‌هایی را  از سوی برخی سلبریتی‌ها و فعالان فضای مجازی برانگیخت اما آن‌چه بیش از پیش قابل تامل بوده و نیازمند یک بررسی اطلاعاتی - قضایی است این که به فاصله چندین ساعت ادعایی غیر واقعی مبنی بر این که علت خودسوزی سحر محکومیت 6 ماهه وی به حبس بوده در توئیتر، اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی دست به دست شده است.

این موج‌سازی در حالی صورت گرفته که مرکز رسانه قوه‌قضائیه پیشتر در اطلاعیه خود به صراحت عنوان کرده است « تاکنون برای فرد مورد اشاره دادگاهی برگزار نشده و فرد مورد اشاره حکم محکومیت ندارد.»  یعنی اصلاً جلسه محاکمه‌ای برگزار نشده که بخواهد حکمی مبنی بر محکومیت به حبس  6 ماهه یا حتی برائت صادر شود زیرا همان طور که در اطلاعیه مرکز رسانه آمده، قاضی شعبه به خاطر فوت یکی از بستگانش در مرخصی بوده و حضور نداشته تا بخواهد جلسه دادگاه را برگزار کند.

نکته قابل تامل این که برخی از نمایندگان مجلس و برخی رسانه‌های داخلی ادعای کذب محکومیت سحر خدایاری را به 6 ماه حبس را با قاطعیت در بوق و کرنا کرده‌اند.نکته تاسف بار این که این گروه از موج سازان و موج سواران از جمله فلان و بهمان نماینده‌های مجلس باوجود اینکه اولین خبر درباره خودسوزی سحر خدایاری را مرکز رسانه قوه‌قضاییه اعلام و در آن، به برگزارنشدن جلسه محاکمه آن مرحومه تأکید کرده بود، بدون توجه به اطلاع‌رسانی مجدد قوه‌قضاییه در این زمینه، هیچ واکنش اصلاحی در نوشتار و گفتار خود نشان نداده‌اند.

از سوی دیگر، موج‌سازی‌ها و موج‌سواری‌ها در حالی صورت گرفته که طبق گلایه پدر سحر، در زمانی که آن‌ مرحومه در بیمارستان بستری بود و با مرگ دست و پنجه نرم می‌کرد هیچ‌یک  از این گروه از مدعیان  به عیادتش نیامده بودند.

بنابراین قوه‌قضاییه در کنار نمایش رأفت اسلامی در مواردی چون تبرئه تمام متهمان اعتراض کارگری خوزستان و همچنین تجدیدنظر در پرونده نیشکر هفت‌تپه، باید یک‌بار برای همیشه تکلیف خود با شایعه‌پراکنی و دروغ‌گویی‌های برخی از سلبریتی‌ها و نمایندگان مجلس را روشن کند تا هرازچندگاهی به بهانه سیل و زلزله و کشف حجاب و مواردی دیگر، به خود اجازه بیان هر ادعایی را بدهند و از اینکه هیچ برخوردی با آنها نمی‌شود، مطمئن باشند.

منبع: تسنیم

دیدگاه شما