تازه های سایت

کد مطلب: 38648
20. شهريور 1398 - 8:33
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امورسینمایی در جلسه امضا تفاهم نامه احداث پردیس سینمایی امید نهاوند گفت : توجه به توسعه زیرساخت های سینمایی از وظایف و مسئولیت های سازمان سینمایی است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حیدری خلیلی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امورسینمایی در جلسه امضا تفاهم نامه احداث پردیس سینمایی امید نهاوند که با حضور معاون ، شهردار و رییس و اعضای شورای اسلامی شهر نهاوند ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی نهاوند در شهرداری نهاوند برگزار شد ، عنوان کرد :

* توجه به توسعه زیرساخت های سینمایی از وظایف و مسئولیت های سازمان سینمایی است.

* صرف اعتبار برای توسعه زیرساخت فرهنگی و سینمایی هزینه نیست ، سرمایه گذاری است.

* در راستای شعار ایران ، تهران نیست ؛ سازمان سینمایی حضور جدی تری در استان ها خواهد داشت.

* با مشارکت و سرمایه گذاری سازمان سینمایی ، بخش خصوصی ، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها ، شهرداریها و سازمان شهرداریهای کشور ، توسعه زیر ساخت های سینمای و افزایش سالن های سینما در کشور شتاب گرفته است.

* با استقبال شهرداریها برای احداث سینما در شهرهای فاقد سالن سینما مواجه هستیم و تا امروز تفام نامه احداث پردیس سینمایی با شهرداران ۱۸ شهر در ۱۸ استان کشور با ظرفیت ۶۰ سالن امضا شده است.

* پردیس سینمایی امید در راستای برقراری عدالت فرهنگی و کلان برنامه عمومی سازی دسترسی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و افزایش توان زیرساختی سینمای کشور در شهرهای فاقد سالن سینما که دارای جمعیت بیشتری هستند با محوریت شهرداریها احداث می شود.

* تامین زمین و اجرای عملیاتی پروژه بر عهده شهرداری و تهیه نقشه و طراحی سازه پروژه با سازمان سینمایی می باشد.

* یک میلیارد و دویست میلیون تومان (۷۰۰ میلیون سازمان امور سینمایی و ۵۰۰ میلیون سازمان شهرداری ها و دهداری های کشور) از اعتبارات ملی به صورت بلاعوض برای احداث پردیس سینمایی امید نهاوند پرداخت می شود.

* پردیس سینمایی امید به لحاظ ساختمان و معماری ، تاسیسات ، سالن ، پرده ، تجهیزات فنی صدا و نمایش فیلم ، صندلی و سایر امکانات رفاهی و عمومی ، پروژه ای استاندارد و مدرن و متناسب با شان و احترام مخاطبان سینمای کشور است.

* پردیس سینمایی امید نهاوند در استان همدان با ۳ سالن و پیش بینی ۵۰۰ صندلی در خیابان آزادگان - میدان مرکزی شهر نهاوند با محوریت شهرداری نهاوند احداث خواهد شد.

* در حال حاضر به ازای هر ۱۳۴۰۰۰ نفر یک سالن سینما در کشور وجود دارد و استان همدان با یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر جمعیت ، برای رسیدن به سرانه هر ۱۰۰ هزار نفر یک سالن سینما ، ظرفیت ایجاد حداقل تا ۲۰ سالن سینما را دارد.

* در حال حاضر ۲۵۰ سالن سینما با سرمایه گذاری بخش خصوصی و ۶۰ سالن سینما تحت عنوان پردیس سینمایی امید با مشارکت شهرداریها در سطح کشور در حال احداث است.

* شهرداریها می توانند از مشارکت بخش خصوصی در احداث و بهره برداری پردیس سینمایی امید استفاده کنند.

* هر سالن سینما بطور مستقیم ظرفیت ایجاد ۵ شغل را دارد.

* هزینه احداث سینما بدون احتساب زمین و به ازای هر صندلی حدود ۱۵ میلیون تومان است.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام