تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 38430
1. شهريور 1398 - 13:54
مدیر حوزه علمیه نهاوند با بیان اینکه در دین مبین اسلام و بر اساس روایات و آیات بر کمک به محرومین جامعه بسیار تأکید شده است افزود: اهل‌بیت (ع) مصداق بارز و عملی کمک به محرومان جامعه هستند که باید الگو قرار داده شوند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس مولوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: ماه ذی‌الحجه سراسر نور و برکت و دارای مناسبت‌های مبارکی است که در دهه آخر این ماه سوره "هل اتی " یا "انسان " نازل‌شده است و سند بزرگی بر فضیلت اهل‌بیت است.

وی اظهار داشت: در این سوره مبارکه نکات ارزشمندی برای ما قرار دارد که همگی درس زندگی است و یکی از مهم‌ترین بخش‌های این سوره به کمک به فقیران، یتیمان و اسیران اشاره دارد.

حجت الاسلام مولوی افزود: این آیات در شأن اهل‌بیت نازل‌شده است و ما باید امروز از رفتار و نحوه برخورد و کمک این اسوه‌های اخلاق نسبت به محرومان الگو بگیریم.

وی بیان داشت: همان‌طور که در احادیث آمده است دهه سوم ماه عزیز و گران‌قدر ذی‌الحجه ایام نزول سوره "هل اتی " است و روزه گرفتن در این روزها و کمک به یتیمان و مساکین و اسیران بسیار سفارش شده و ثواب دارد.

این استاد حوزه علمیه نهاوند گفت: آن‌طور که در روایات آمده است بعدازاین که امام حسن (ع) و امام حسین (ع) بیمار شدند حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) برای شفای آن‌ها سه روز روزه گرفتند و در روز اول افطاری را به فقرا، روز دوم به یتیمان و روز سوم به اسیر دادند و این اقدام آن‌ها آن‌قدر شایسته بود که درشان آن سوره انسان نازل شد.

وی ادامه داد: امروز وظیفه همه ما ترویج ارزش‌ها و اقدامات اهل‌بیت، مانند اقدامی که امامان معصوم ما انجام دادند و ما پیروان اهل‌بیت نیز باید بافرهنگ سازی کار کمک به فقرا و مستمندان را ادامه دهیم.

مولوی گفت: امسال اقداماتی برای ترویج وزنده کردن این عمل خوب و حسنه انجام‌شده است و باید درزمینهٔ گسترش کمک به نیازمندان جامعه بتوانیم این کار را ترویج دهیم.

وی افزود: امسال روزهای ۲۳ تا ۲۵ ذی‌الحجه یعنی یکشنبه ۳ شهریور تا سه‌شنبه ۵ شهریور ایام نزول سوره انسان است که روزه گرفتن و کمک به فقرا، یتیمان و اسیران در این سه روز می‌تواند برکات بسیار خوبی در جامعه داشته باشد و زمینه‌ساز آزادی زندانیان شود.

مدیر حوزه علمیه نهاوند با اشاره به اجرای طرحی در این خصوص اظهار داشت: در این طرح که به "رسم ابرار " معروف است خانواده‌ها این سه روز را روزه می‌گیرند و هزینه افطاری خود را با همکاری کمیته امداد، سازمان زندان‌ها و ستاد دیه به حساب‌های مشخصی جهت کمک به مساکین، ایتام و کمک به آزادی زندانیان واریز می‌کنند.

وی گفت: در دین مبین اسلام و بر اساس روایات و آیات بر کمک به محرومین جامعه بسیار تأکید شده است و اهل‌بیت (ع) مصداق بارز و عملی کمک به محرومان جامعه هستند که باید الگو قرار داده شوند.

این کارشناس مذهبی افزود: کمک به محرومین جامعه در دین مبین اسلام بسیار سفارش شده است و بر طبق روایت و آیات قرآن یکی از مهم‌ترین اقدامات مسلمانان کمک به هم نوعان و مستمندان جامعه است.

وی بیان کرد: اهل‌بیت (ع) به‌عنوان الگوها و اسوه‌های ما در حالات مختلف به فقرا و مستمندان کمک کرده‌اند تا این سنت حسنه در بین مسلمانان گسترش یابد و ما نیز باید این سنت‌ها را ادامه دهیم.

حجت الاسلام مولوی در پایان گفت: کمک به محرومین در دین اسلام نهادینه‌شده است و نوعی ایثاراست که باید این فرهنگ در بین نسل جوان جامعه گسترش یابد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام