تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 38379
28. مرداد 1398 - 8:58
سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند گفت: از ابتدای فصل برداشت گوجه‌فرنگی در نهاوند روزانه یک‌هزار تن از این محصول برداشت شده است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، علی کمالی‌نژاد افزود: شهرستان نهاوند یکی از مراکز اصلی تولید صیفی و سبزیجات در استان همدان به شمار می‌رود و بیشترین گوجه و خیار را روانه بازار مصرف می‌کند.

وی سطح زیر کشت گوجه‌فرنگی را 860 هکتار و خیار را 580 هکتار عنوان کرد و افزود: میانگین تولید گوجه و خیار در هر هکتار به ترتیب 80 و 50 تن است که بر این اساس در فصل برداشت 70 هزار تن گوجه و 30 هزار تن خیار از مزارع این شهرستان برداشت می‌شود.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند با اشاره به برداشت بالای محصولات صیفی در سال زراعی جاری گفت: امسال برداشت زیاد گوجه و خیار در سطح شهرستان باعث کاهش قیمت این محصول شده است.

وی کاهش صادرات و افزایش تعرفه از سوی کشور عراق را از عوامل کاهش قیمت گوجه‌فرنگی عنوان کرد و افزود: یکی از عوامل کاهش قیمت این محصول بستن تعرفه بالا از سوی عراق است که باعث کاهش صادرات این محصول و در نتیجه کاهش قیمت آن در داخل شده است.

کمالی‌نژاد بی‌توجهی کشاورزان به توصیه‌های کارشناسان و عدم رعایت تناوب کشت را از دیگر عوامل افزایش تولید گوجه‌فرنگی عنوان کرد و افزود: متاسفانه کشاورزان به توصیه‌ کارشناسان توجه زیادی نشان نمی‌دهند و همین مساله باعث می‌شود تناوب کشت رعایت نشده و در نتیجه با افزایش تولید و کاهش قیمت مواجه شوند./فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما