تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 38314
22. مرداد 1398 - 8:26
سرپرست جهادکشاورزی شهرستان نهاوند گفت: از دیرباز مشکل آفات و بیماری های گیاهی برای تولید محصولات کشاوری وجود داشته و برای حفظ محصول تولیدی روش بیولوژیک با هدف کنترل جمعیت آفات مورد توجه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، علی کمالی‌نژاد اظهار کرد: با توجه به اهمیت کاهش مصرف سموم شیمیایی در محصولات کشاورزی طرح مبارزات غیرشیمیایی و بیولوژیک در چندسال اخیر به ویژه در سال آینده از سوی واحد حفظ نباتات این مدیریت درحال اجرا است.

وی افزود: مبارزه بیولوژیک شامل سه مرحله آزادسازی حشرات مفید است که در این راستا طی دو مرحله رهاسازی زنبورهای مفید تریکوگراما و براکون در اوایل تیر و مرداد برای مبارزه آفات  در ۲۵۰۰ هکتار از مزارع گوجه‌فرنگی و ذرت دانه ای سطح شهرستان‌ علیه آفت کرم طوقه بر صیفی جات شته، کرم برگخوار کاردرینا و کرم ساقه خوار سزامیای ذرت اقدام شده است که منتج به کاهش ۲۰ درصدی خسارات آفات مذکور و کاهش دو مرحله سم‌پاشی در این مزارع شد.
 
کمالی‌نژاد بیان کرد: با کاهش مصرف سموم شیمیایی و جایگزینی روشهای بیولوژیک و کم خطر برای محیط زیست و سایر حشرات مفید بتوان با کاهش آفات در سال های آینده  محصولات  سالم تر و با کیفیت تری تولید و روانه بازار مصرف نمود./ ایسنا

انتهای پیام

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام