تازه های سایت

کد مطلب: 38293
20. مرداد 1398 - 8:25
رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: جان نوجوان ۱۴ ساله نهاوندی که دچار شکستگی استخوان ران و پارگی شریان شده بود با تلاش عوامل امدادی و کمک بالگرد اورژانس هوایی نجات یافت.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مومنعلی دارابی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: بیست و پنجمین ماموریت اورژانس هوایی از پد بالگرد بیمارستان شهید قدوسی منجر به نجات جان یک نوجوان ۱۴ساله شد.

وی اظهار داشت: این نوجوان که به علت تصادف و ضربه منجر به شکستگی ران و پارگی شریان و خونریزی شدید شده بود به بیمارستان شهید قدوسی نهاوند منتقل شده بود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند افزود: وی که وضعیت مناسبی نداشت با اقدام به موقع و تلاش جراحان و پرسنل مجرب اتاق عمل بیمارستان شهید قدوسی و عملکرد مطلوب بانک خون و آزمایشگاه بیمارستان سریعا خونریزی وی کنترل شد.

وی اظهار داشت: بعد از این‌مرحله سریعا با هماهنگی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان جهت جراحی عروق درخواست بالگرد امداد هوایی داده شد.

دارابی گفت: در کمتر از بیست دقیقه با حضور بالگرد در پد بیمارستان شهید قدوسی این‌ نوجوان حادثه دیده به بیمارستان بعثت همدان انتقال یافت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند افزود: با توجه به شرایط نامساعد بیمار، متخصص بیهوشی خانم دکتر پیرویسیان و کارشناس بیهوشی به همراه بیمار اعزام شدند تا جان وی را‌نجات دهند.

وی گفت: در بیمارستان بعثت نیز بیمار سریعا به اتاق عمل منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفت و طبق پیگیری‌های به عمل آمده وضعیت بیمار مناسب گزارش شده است.

دارابی اظهار داشت: زحمات و تلاش پرسنل شبکه بهداشت و درمان، بیمارستان شهید قدوسی، فوریت ها و مجموعه استان در این اقدام قابل قدردانی است چون باعث نجات جان یک نفر شد و رسالت اصلی مجموعه نیز نجات جان مردم است.

وی در پایان گفت: ایجاد پد بالگرد در بیمارستان شهید قدوسی و استفاده از اورژانس هوایی از خدمات ماندگاری در نهاوند است که تاکنون جان افراد زیادی را نجات داده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام