تازه های سایت

کد مطلب: 38020
16. تير 1398 - 10:09
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند گفت: آزمون ورودی پذیرش بهیار دوره سه‌ساله رشته بهیاری هنرستان بهیاری 22 بهمن شهرستان نهاوند با حضور 295 شرکت کننده در شهرستان نهاوند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مؤمنعلی دارابی در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: در این آزمون از حداکثر ظرفیت پذیرش که به کمیت و کیفیت آموزش و تعلیم دانش آموزان خللی وارد نکند و برابر شرایط لازم برای تحصیل در رشته بهیاری و دارا بودن امکانات و فضای موجود هنرستان و عرصه کارآموزی و کارورزی بالینی استفاده خواهد شد.

 
وی تصریح کرد: بر اساس آئین‌نامه و دستورالعمل پذیرش و بر اساس مصوبه جلسه هماهنگی آزمون بهیاری در معاونت آموزش دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، پذیرش نهایی با اولویت و حق تقدم از میان بومیان استان صورت خواهد گرفت.
 
دارابی درباره نحوه پذیرش در این آزمون عنو ان کرد: پذیرش این آموزشگاه از بین داوطلبانی که دارای مدرک تحصیلی پایه نهم و شرط سنی زیر 16 سال بوده، با برگزاری دو نوبت امتحان کتبی و مصاحبه حضوری صورت می‌پذیرد.
 
وی با بیان اینکه متقاضیان باید شرایط و صلاحیت علمی و جسمانی متناسب با شغل و حرفه بهیاری را دارا باشند، گفت: متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که فقط صرف پذیرش و تحصیل در رشته بهیاری متضمن انتصاب شغل بهیاری نیست و باید توسط مراکز بهداشتی درمانی و دستگاه‌های ذیربط نظام سلامت با مجوز و طی مراحل آزمون استخدامی و گزینشی شاغل شوند.
 
مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نهاوند تصریح کرد: داوطلبان این آزمون، بومی و از سراسر شهرستان‌های استان هستند و با توجه به‌نظام جدید آموزشی باید دارای مدرک پایه تحصیلی نهم باشند.
 
وی با بیان اینکه امسال از میان داوطلبان دختر و برای تحصیل در هنرستان بهیاری 22 بهمن نهاوند پذیرش انجام خواهد شد، اظهار کرد: این داوطلبان با ورود به هنرستان بهیاری و موفقیت کامل در طی دروس تئوری و عملی مربوطه بعد از سه سال تحصیلی برابر ضوابط آموزش ‌و پرورش دیپلم متوسطه کارودانش رشته بهیاری دریافت می‌کنند.
 
دارابی با بیان اینکه نتیجه مرحله اول آزمون، نیمه اول مردادماه و از طریق سایت دانشگاه و به‌صورت اطلاعیه اعلام خواهد شد، خاطرنشان کرد: داوطلبان تا زمان اعلام نتایج صبور باشند و برای رؤیت نتیجه آزمون فقط به سایت دانشگاه مراجعه کنند.
 
آزمون ورودی بهیاری با شرکت 295 داوطلب دخترصبح روز شنبه 15 تیرماه 98 در این شهرستان برگزار شد.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام