تازه های سایت

کد مطلب: 37980
11. تير 1398 - 8:30
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نهاوند با بیان اینکه تنها در صلاحیت اداره اوقاف است که نسبت به امامزاده بودن یا نبودن بقاع متبرکه اظهار نظر کند گفت: سندیتی روی حرف‌های کسانی که گفته‌اند «دوخواهران» امامزاده نیست، وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت‌الاسلام فیض‌الله اسدپور اظهار کرد: اداره میراث فرهنگی نهاوند پشت مسجد دوخواهران ملکی را تملک کرده و کاوش‌هایی را در خصوص معبد لائودیسه انجام داد.

وی با بیان اینکه مسجد دوخواهران نشست کرده و دیوارهایش ترک برداشته است گفت: فعلا مسجد امن نیست و به همین دلیل آنجا را بسته‌ایم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نهاوند با بیان اینکه وقتی کاوش به نتیجه برسد و اعلام نهایی شود بعداً تصمیم‌گیری خواهد شد تا به صورت کامل مسجد بازسازی شود افزود: امامزاده دوخواهران هم بسته نشده است.

وی با بیان اینکه برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه این «دوخواهران» امامزاده نیست صحت ندارد تاکید کرد: به اداره میراث فرهنگی گفتم که چرا خبری مبنی بر اینکه این بقعه امامزاده نیست منتشر کرده‌اید و باید آن را اصلاح کنید که  آنها هم گفتند چنین حرفی نزده‌اند و اشتباهی صورت گرفته است.

اسدپور با بیان اینکه تنها در صلاحیت اداره اوقاف است که نسبت به امامزاده بودن یا نبودن بقاع متبرکه اظهار نظر کند گفت: سندیتی روی حرف‌های کسانی که گفته‌اند «دوخواهران» امامزاده نیست، وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه طبق اعتقادات مردم از قدیم‌الایام دوخواهران امامزاده بوده و مردم آن را به نام بقعه متبرکه «دوخواهران» می‌شناسند خاطرنشان کرد:‌ باید کارشناسی حرف زد و نمی‌توان همین طور در حوزه امامزادگان و بقاع متبرکه اظهار نظر کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نهاوند با بیان اینکه کارشناسان اداره اوقاف چیزی در مورد اینکه امامزاده هست یا نیست نگفته‌اند و ما نیز حرفی ابلاغ نکرده‌ایم افزود: درخواست بررسی هم داده نشده و اگر درخواستی شود ملاک و معیار ما سازمان اوقاف است./فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام